Sulyok László: Recski rabszolgák. Salgótarján, 1990, Tanúltságtétel Alapítvány. Kiadói kopott papírkötés. Az író, Sulyok László (1944-) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
vitéz Németh László: A kör, ha bezárul. - e föld adjon helyet. A szerző felesége által DEDIKÁLT példány. Veszprém, 2012., Magyar Vidék Országos 59-os Szövetség. Kiadói papírkötés.
Mayer Ferenc: "... fel a fejjel!". Egy politikai elítélt visszaemlékezései. DEDIKÁLT! Veszprém, 2013., Magyar Vidék Országos 59-os Szövetség. Kiadói papírkötés.
Zinner Tibor: Adalékok a magyarországi koncepciós perekhez. A História Klub füzetek 3. [Székesfehérvár, 1988.], VIDEOTON József Attila Művelődési Ház és Könyvtár. Kiadói papírkötés.
Jászi Oszkár: A nemzeti államok kialakulása és a nemzeti kérdés. Válogatás. Bevezette és jegyzetekkel ellátta: Litván György. Közös Dolgaink. Bp., 1986., Gondolat. Kiadói papírkötés.
Békefi Remig: A rabszolgaság Magyarországon az Árpádok alatt. Értekezések a történeti tudományok köréből XIX. köt. 4. sz. Bp., 1901, MTA, (2) p. + 85-123 p. Kiadói papírkötés, erősen sérült borítóval, egy-két lap kissé sérült.