Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 319+(1) p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, az előzéklapon gyűrődésekkel.
3 db angol nyelvű könyv: The Neanderthals; The First Men; The First Cities. New York, 1973, Time-Life Books. Számos képpel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, "Albert Nagy" tulajdonosi bélyegzőkkel. + 1974 The National Geographic Society levele Albert Nagy részére, a társaság tagjává választásáról
Radvánszky Béla: Magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században. I. köt. Bp.,1986, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ki volt Kádár? Harag és részrehajlás nélkül a Kádár-életútról, Szerk.: Rácz Árpád, Bp, 2001, a Rubicon és az Aquila Kiadó közös kiadásában jelent meg, Kiadói kartonált papírkötés
Donald Jackson: Alphabet. Die Geschichte vom Schreiben. Frankfurt am Main, 1981, Wolfgang Krüger Verlag. Számos képpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Nyulásziné Straub Éva: Öt évszázad címerei a Magyar Országos Levéltár címereslevelein. Bp., 1987, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Das XIX. Jahrhundert in Wort und Bild. Politische und Kultur-Gecshichte von Hans Kraemer. Erster und Zweiter Band. Berlin-Leipzig-Stuttgart-Wien, Deutsches Verlagshaus Bong & Co. Kiadói dombornyomott, aranyozott félbőr kötés, szakadt, hiányos gerinccel / half leather binding, damaged condition