Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 130

Szádeczky [-Kardoss Lajos], Louis: Revision of the Peace. Opinions of English, American, French, Italian, Polish and Swedish writers and politicians on the Paris Peace Treaties. Selected, explained and furnished with maps by  Bp., 1926. Hornyánszky. 135+(1) p.+5 térkép (színes, ebből 4 kétoldalas, 1 kihajtható). Fűzve, kiadói, a szélén kissé sérült papírborítóban
18376.

Rufpreis:
5 000 HUF

Verebély Sándor: A vérző Erdély. P. Ábrahám Dezső dr. v, miniszterelnök előszavával és dr. répceszemerei Hanthó Sándor Nagy-Arad vármegye főispánja és követe hozzászólásával. [Bp., 1939.], Márciusi Nemzedék Független Kossuthi Népmozgalom, (Admirál-ny.), 96 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült borítóval, ceruzás bejegyzésekkel.
18377.

Rufpreis:
5 000 HUF

Karácsonyi János: A székely helynevek és a politika. Lugoj, 1927., Husvéth és Hoffer, kissé foltos, 15 p.
18378.

Rufpreis:
5 000 HUF

Stammbuch der Familie Posewitz I. köt. Késmárk,1906, Vogt, 46 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, széteső állapotban, hiányzó borítóval, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
18379.

Rufpreis:
5 000 HUF

Takáts Endre. dr.: Gróf Nádasdy László, csanádi püspök (1662-1729). Szeged, 1943. Horthy Miklós Tudományegyetem. 144p. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, néhány kevés lap kissé foltos.
18380.

Rufpreis:
5 000 HUF

Hamvay Ödön: Damjanich János élete története és szemelvények nejéhez intézett leveleiből. Ifjusági Könyvtár. Bp., 1904., Rákosi Jenő. A szerző NYOMTATOTT DEDIKÁCIÓJÁVAL Damjanich János özvegyének. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
18381.

Rufpreis:
4 000 HUF

Farkas Emőd: Magyar nők a szabadságharcban. Bp., 1901., Rózsa Kálmán, 173+1 p. Hozzákötve: Szemere Imre: Mese a szerelemről. Jansen után írta: - -. Bp., 1898., Ziffer Ede, 72 p. Átkötött modern félműbőr-kötés, foltos lapokkal.
18382.

Rufpreis:
4 000 HUF

Damjanich levelei nejéhez. Bp., 1910. Korabeli félvászon kötésben
18383.

Rufpreis:
4 000 HUF

Benkő Zoltán: Történelmi keresztutak (1941-1956). Faludy György bevezetőjével, Pomogáts Béla utószavával. Miskolc, 2000, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
18384.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Papp-Váry Árpád - Hrenkó Pál: Magyarország régi térképeken. Bp., 1989, Gondolat - Officina Nova. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18385.

Rufpreis:
5 000 HUF

18386.

Rufpreis:
4 000 HUF

Limbacher Gábor: Hazaszeretet, magyarságtudat a népéletben. Balassagyarmat, 2002., Palóc Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés.
18387.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF