Magyar földrajzi évkönyv az 1927. évre. Szerk.: gróf Teleki Pál, Karl János és Kéz Andor. Bp., 1927, Magyar Földrajzi Intézet (Franklin-ny.), 1 t.+284 p.+2 t.+2 sztl.lev.+1 kihajtható térkép. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kézírás. A paksi Pákolitz István Városi Könyvtár fennállásának 50. évfordulójára. Paks, 2003, Pákolitz István Városi Könyvtár. Kiadói papírkötésben. Számozott (474./500) példány.
Springer József: A Bükk, Mátra, Hegyalja, Nógrád, Salgó és vidéke. Úti kalauz. Nyaralók, pensiók ismertetése képekkel. Debrecen, [1937], Nagy Károly és Társai-ny., 300 p. + 4 t. (közte 3 kihajtható). Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva, térképekkel, hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kisebb ázásnyomokkal, néhány a fűzéstől elváló lappal, hiányzó címlappal.
[Cholnoky Jenő: A Kárpátoktól az Adriáig. Nagy-Magyarország írásban és képben. 355 képpel, számos szövegközti ábrával. Bp.,1934, Somló Béla], 3-275 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó címlappal, foltos lapokkal, a képanyagnál kissé hullámos lapokkal, bélyegzéssel.
Erland Nordenskiöld: Indiánok és fehérek. (Vándorlások Bolíviában). Képekkel és térképpel. Ford.: Ballengger Róbertné. A Hat Világrész XIV. köt. Bp.,(1911.), Világirodalom-Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, javított gerinccel, kissé kopott borítóval, a borítón címkével, intézményi bélyegzéssel.
Makk Károlyné - Dékány Jánosné: Unser Schicksal... (Die Geschichte der Ungarndeutschen in Nadasch zwischen 1930 und 1950 - Bestrafung einer Volksgruppe). Fejezetek Mecseknádasd Történelméből II. Mecseknádasd, 2016, Német Önkormányzat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Károlyi Bernát OFM: Magyar ferencesek Kína felé... Egy misszionárius útinaplója, Budapest-Sanghai. Bp., 1942, Ferences Missziók Országos Ügyvivősége (Ferences világmissziók 5.). Papírkötésben
Lucfalva története 1235-1994. Összeáll.: Juhász Gyuláné. Lucfalva, 1994, GE & G Ügynökség, 18 p. Egészvászon-kötésben, helyenként összeragadó lapokkal.