Jókai Mór: Gróf Benyovszky Móricz életrajza. I-II. köt. [Egy kötetben.] Gróf Benyovszky Móricz életrajza, saját emlékiratai és útleírásai. I. köt. Bp., 1888., Ráth Mór. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, benne szakadozott lapélekkel is, néhány kijáró lappal.
Borsodi Földrajzi Évkönyv V. Szerk.: Peja Győző, Frisnyák Sándor. Miskolc, 1964., Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Borsod Megyei Szervezete. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Mezősi Károly: Petőfi és családja Dömsödön. Petőfi emlékhelyek Pest Megyében. A szerző, Mezősi Károly (1907-1971) által DEDIKÁLT példány (Lengyel Dénes?) Pest Megyei Múzeumi Füzetek I. Bp., 1964, Muzeumok Rotaüzeme, 72 p. Kiadói papírkötés, a borító foltos, a borító részben elvált a könyvtesttől. Megjelent 1500 példányban.
Soproni Helikon. Fennállásának félszázados évfordulója alkalmával. Kiadja: a Frankenburg Irodalmi Kör 1877-1927. Sopron, 1927, Vitéz Tóth Alajos. A borító Ágoston Ernő munkája. Kiadói papírkötés, az elülső borító leszakadt, a hátsó borító foltos, a gerincen szakadásokkal.
Héjj Miklós: Visegrád történeti emlékei. A szerző, Héjj Miklós (1922-1996) régész által Kárpáty (Kárpáti) Aurél (1884-1963) Kossuth-díjas magyar színházi és irodalmi kritikus, író, költő részére DEDIKÁLT példány. Múzeumi Füzetek. Bp., 1954., Népművelési Minisztérium Múzeumi Főosztálya. Kiadói papírkötés
[Howard Carter (1874-1939), Arthur Cruttenden Mace (1874-1928] Carter, Howard - Mace, A[rthur] C[ruttenden]: Tut-Ankh-Amen sírja. Fordította: Dr. Balassa József. Az angol kiadás eredeti képeivel. Bp., én., Franklin. Kiadói dúsan aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel.