Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 123

Gerl Károly (1857-1907) 1907. "Magyar Numizmatikai Társulat 1901 - Éles Géza 1907 / Szent László" a Magyar Numizmatikai Társulat Ag, névre szóló tagsági érme (34,93g/39mm) T:AU apró ph. / Hungary 1907. "Hungarian Numismatic Society 1901 - Géza Éles 1907" Ag member's medal of the Hungarian Numismatic Society (34,93g/39mm) C:XF,VF tiny edge error Adamo MNT1
30258.

Rufpreis:
70 000 HUF
189,70
218,75

Ispánki József (1906-1992) 1936. "BVDA RECVPERATA 1686-1936" Buda visszafoglalásának 250. évfordulójára készített kétoldalas bronz emlékérem (79mm) T:AU patina Hungary 1936. "BVDA RECVPERATA 1686-1936" two sided bronze commemorative medallion made for the 250th anniversary of retaking Buda. Sign: József Ispánki (79mm) C:AU patina TP 1191.
30259.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

Ispánki József (1906-1992) 1936. "Ambrózy Kálmán" kétoldalas, öntött bronz emlékérem (53mm) T:XF / Hungary 1936. "Kálmán Ambrózy" double-sided cast bronze commemorative medallion. Sign.: József Ispánki (53mm) C:XF
30260.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

Ispánki József (1906-1992) 1938. "Hazatért felvidéki testvéreit magyar szeretettel köszönti Budapest székesfőváros közönsége / Az ezeréves Magyarország első királya Szent István évében 1038-1938" kétoldalas öntött bronz emlékérem (83mm) T:XF / Hungary 1938. "Entry of the Hungarian Troops to Upper Hungary" two-sided cast bronze commemorative medallion. Sign: József Ispánki (83mm) C:XF HP 1209.
30261.

Rufpreis:
8 000 HUF

Kiss Sándor (1925-1999) 1982. "MÉE Szombathelyi csoportja - Jurisics Miklós / Kőszeg" kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1982. "MÉE Szombathelyi csoportja - Jurisics Miklós / Kőszeg" original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Sándor Kiss. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo SH2
30262.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

Klassohn Antal 1883. "Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28." kétoldalas bronz emlékérem (42mm) T:XF ph., patina / Hungary 1883. "Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28." commemorative medallion for the 200th anniversary of the liberation of Esztergom, double-sided bronze. Sign.: Klasshon A. (42mm) C:XF edge error, patina
30263.

Rufpreis:
12 000 HUF
11

Konyorcsik János (1926-2010) DN "Zsuzsanna és a vének" bronz plakett falra akasztható (233x170mm) fatáblán (236x296mm). Munkácsy-díjas művész. T:UNC
30264.

Rufpreis:
34 000 HUF
92,14
106,25

30265.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Lebó Ferenc (1960-) 1993. "Debrecen - A szabad királyi városi cím adományozásának 300. évfordulója / Lipót tallér" kétoldalas Ag PP emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1993. "Debrecen - A szabad királyi városi cím adományozásának 300. évfordulója / Lipót tallér (Debrecen - 300th anniversary of the grant of the free royal city title / Leopold Thaler)" original, obverse and reverse die of the Ag PP medallion. Sign: Ferenc Lebó. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm)
30266.

Rufpreis:
100 000 HUF
271,00
312,50

Lőrincz István (1901-1985) 1970. "Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától / 1945-1970" ezüstözött bronz emlékérem, hátoldalán "Iparművészeti V. Érem Üzem" gyártói jelzéssel, eredeti dísztokban (55mm) T:AU /  Hungary 1970. "Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától (In memoriam from the Hungarian State Operahouse' Trade Union Committee) / 1945-1970" silver plated bronze commemorative medallion with "Iparművészeti V. Érem Üzem" makers mark on the back, in original hardcase. Sign.: István Lőrincz (55mm) C:AU
30267.

Rufpreis:
7 500 HUF
20,33
23,44

Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "34. Eucharisztikus Világkongresszus Budapest 1938 - 1948 / Szent Jobb" bronz emlékérem (56mm) T:AU / Hungary 1938. "34. Eucharisztikus Világkongresszus Budapest 1938 - 1948 / Szent Jobb" bronze commemorative medallion (56mm) C:AU
30268.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Madarassy Walter (1909-1994) DN "Budapesti Történeti Múzeum" bronz emlékérem (~85mm) T:XF folt / Hungary ND "Budapest History Museum" bronze medallion. Sign: Walter Madarassy (~85mm) C:XF spotted
30269.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF