Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 123

Madarassy Walter (1909-1994) DN "Kaveczky Zoltán 1897-1965" bronz emlékérem (~85mm) T:XF / Hungary ND "Zoltán Kaveczky 1897-1965" bronze medallion. Sign: Walter Madarassy (~85mm) C:XF
30270.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Maugsch Gyula (1882-1945) DN "Gímszarvas" bronz lemezplakett márványhasábon (70x91mm) T:AU / Hungary ND "Red deer" bronze sheet metal plaque on marble slab. Sign.: Maugsch Gyula (70x91mm) C:AU TP 1810.
30271.

Rufpreis:
12 000 HUF

Musti Viktor (1917-1943) 1942. "Szent László Hét Nagyváradon - 1942 május 3-10." bronz emlékérem (40mm) T:AU apró ph. / Hungary 1942. "Saint Ladislaus week in Nagyvárad" bronze commemorative medallion. Sign: Viktor Musti (40mm) C:AU tiny edge error TP 1981.
30272.

Rufpreis:
8 000 HUF

Pátzay Pál (1896-1979) DN "Ady" kétoldalas, öntött bronz plakett (~83-84mm) T:XF /  Hungary ND "Endre Ady" two-sided cast bronze plaque. Sign.: Pál Pátzay (~83-84mm) C:XF
30273.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Carl Radnitzky (1818-1901) 1856. "Az Esztergomi Bazilika felszentelésére" bronz emlékérem. "BASILICA STRIGONIENSIS / D. O. M. - IMMACVLATAE DEIPARAE V - AD COELOS ASSVMTAE - S.S. STEPHANI P.R. ET ADALBERTI E.M. - HONORIBVS / PIO IX. P.M. - FRANCISCO IOSEPHO AVSTRIAE CAESARE - HVNGARIAE REGE AP. - FELICI CONCORDIA REGNANTIBVS - DEDICATA ET CONSECRATA - A. IOANNE CARD. SCITOVSZKY / PR. PRIMATE A. EPISC. STRIGON. - MDCCCLVI". Szign.: Carl Radnitzky (39,91g/45mm) T:AU,XF apró ph., patina / Habsburg Monarchy 1856. "To the ordination of the Basilica of Esztergom" bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (39,91g/45mm) C:AU,XF tiny edg edge error, patina
30274.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Carl Radnitzky (1818-1901) 1856. "Az Esztergomi Bazilika felszentelésére" bronz emlékérem. "BASILICA STRIGONIENSIS / D. O. M. - IMMACVLATAE DEIPARAE V - AD COELOS ASSVMTAE - S.S. STEPHANI P.R. ET ADALBERTI E.M. - HONORIBVS / PIO IX. P.M. - FRANCISCO IOSEPHO AVSTRIAE CAESARE - HVNGARIAE REGE AP. - FELICI CONCORDIA REGNANTIBVS - DEDICATA ET CONSECRATA - A. IOANNE CARD. SCITOVSZKY / PR. PRIMATE A. EPISC. STRIGON. - MDCCCLVI". Szign.: Carl Radnitzky (45mm) T:AU patina / Habsburg Monarchy 1856. "To the ordination of the Basilica of Esztergom" bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (45mm) C:AU patina
30275.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Carl Radnitzky (1818-1901) 1859. "Scitovszky János esztergomi bíboros" bronz emlékérem. "JOANNES BAPT CARD SCITOVSZKY PRINC PRIMAS AEPPUS STRIGON / SEMISAECULO SACERDOS VI. NOVEMBRIS MDCCCLIX". Szign.: Carl Radnitzky (45mm) T:XF,VF ph., patina / Habsburg Monarchy 1859. "János Scitovszky cardinal of Esztergom" bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (45mm) C:XF,VF edge errors, patina
30276.

Rufpreis:
6 000 HUF

30277.

Rufpreis:
12 000 HUF

Reményi József (1887-1977) 1927. "Beethoven halálának századik évfordulójára" bronz emlékérem. "BEETHOVEN HALÁLÁNAK SZÁZADIK ÉVFORDULÓJÁRA / A M KIR VALLÁS ÉS KÖZOKTATÁSÜGYI MINISZTER HÓDOLATTAL BEETHOVEN EMLÉKÉNEK" (61mm) T:AU / Hungary 1927. "For Beethoven's 100th years of death" bronze commemorative medallion (61mm) T:AU HP 4423.
30278.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Reményi József (1887-1977) 1969. "Bolyai János Matematikai Társulat / Beke Manó Díj" kétoldalas bronz emlékérem (60mm) T:AU,XF / Hungary 1969. "Bolyai János Matematikai Társulat / Beke Manó Díj" double-sided bronze commemorative medallion (60mm) C:AU,XF
30279.

Rufpreis:
8 000 HUF

Reményi József (1887-1977) DN "I. Stravinsky 1882" egyoldalas bronz emlékérem (79mm) T:XF / Hungary ND "I. Stravinsky 1882" one-sided bronze commemorative medallion Sign.: József Reményi (79mm) C:XF
30280.

Rufpreis:
34 000 HUF
92,14
106,25

30281.

Rufpreis:
12 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF