Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 123

Anton Scharff (1845-1930) 1897. "Az Országos Iparegyesülettől - Ptacsek Alajosnak 1897" bronz emlékérem "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel, eredeti "AZ ORSZÁGOS IPARTESTÜLET ÉRME" dísztokban (54mm) T:AU ph. / Hungary 1942. "From the National Industry Association - Alajos Ptacsek 1897" bronze commemorative medallion, with "Knopp és Steiner Budapesten" makers mark, in "AZ ORSZÁGOS IPARTESTÜLET ÉRME (Medal of the National Industy Board)" case. Sign.: Anton Scharff (54mm) C:AU edge error
30282.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00
14

Schuck József 1936. "A Szent Ferenc-Rend Salgótarjáni Plébánia Templomának Felszentelése Emlékére" bronz plakett (34x49mm) T:AU patina / Hungary 1936. "A Szent Ferenc-Rend Salgótarjáni Plébánia Templomának Felszentelése Emlékére (In memory of the Consecration of the Salgótarján Parish Church of the Order of Saint Francis)" bronze plaque. Sign: József Schuck (34x49mm) C:AU patina
30283.

Rufpreis:
6 000 HUF

Schwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Bihari Sándornak Páris - Az érdem jeléül" bronz díjérem (65mm) T:AU / Hungary 1885. "National Exposition at Budapest in 1885 / For Sándor Bihari from Paris - As the Sign of Merit" bronze commemorative medallion. Sign.: István Schwartz (65mm) C:AU
30284.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

Schwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Markup Ferencznek V.-Hunyad - Közreműködése elismeréséül" kétoldalas bronz emlékérem eredeti "Az 1885 évi Budapesti Országos kiállítás" feliratú kopott dísztokban (65mm) T:AU / Hungary 1885. "Hungarian General Exhibition in Budapest 1885 / For Ferencz Markup V.-Hunyad (Hunedoara) - Recognition of His Contribution" two-sided bronze commemorative medallion in worn, original case. Szign.:Stephan Schwartz (65mm) C:AU
30285.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

Sebestyén Sándor (1949-2010) 1989. "MÉE - 200 éves a sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Gimnázium" bronz, ezüstözött bronz és piedfort Ag emlékérem sor (71,51g/0.835/42,5mm) T:AU,AU (PP) karc / Hungary 1989. " "Association of Hungarian Coin Collectors - 200th Anniversary of the Lajos Kossuth Gymnasium of Sátoraljaújhely" bronze, silver plated bronze and piedfort Ag commemorative medallions. Sign.: Sándor Sebestyén (71,51g/0.835/42,5mm) T:AU, AU (PP) Adamo SU2
30286.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Seregély Dezső (1867-1948) 1925. "Horthy Miklós Magyarország kormányzója" névre szóló vert bronz emlékérem id. Vitéz Dr. Endrey Antal (1885-1959) királyi közjegyző részére (1923-ban avatták vitézzé, 1930 és 1944 között a felsőház tagjaként is dolgozott). "HORTHY M MAGYARORSZÁG KORMÁNYZÓJA - VITÉZEK FŐKAPITÁNYA / HADUR NEVÉBEN - HISZEK - VITÉZ DR. ENDREY ANTAL" (186,81g/74mm) T:VF karc, ph., patina / Huingary 1925. "Miklós Horthy, Governor of Hungary" minted bronze commemorative medallion to Vitéz Dr. Antal Endrey (1885-1959) royal notary (186,81g/74mm) C:VF scratched, edge error, patina HP 4821.
30287.

Rufpreis:
160 000 HUF
433,60
500,00

Solymári Valkó László (1909-1984) 1955. "Modest Petrovics Mussorgskij 1839-81" egyoldalas öntött bronz emlékérem (83mm) T:XF / Hungary 1955. "Modest Petrovics Mussorgskij 1839-81" one-sided cast medallion. Sign: László Solymári Valkó (83mm) C:XF
30288.

Rufpreis:
6 000 HUF

Solymári Valkó László (1909-1984) DN "Charles Francois Gounod - 1818-1893" egyoldalas öntött bronz emlékérem (88mm) T:AU / Hungary ND "Charles Francois Gounod - 1818-1893" one-sided cast medallion. Sign: László Solymári Valkó (88mm) C:AU
30289.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Szentesy Hiesz Géza (1896-1975) ~1950-1960. "Bartók" öntött, egyoldalas bronz érem (102mm) T:AU / Hungary (1896-1975) ~1950-1960. "Béla Bartók" cast, one-sided bronze medal. Sign: Géza Szentesy Hiesz (102mm) C:AU
30290.

Rufpreis:
6 000 HUF

Sződy Szilárd (1878-1939) 1936. "Dr. Smidt Lajos" bronz emlékplakett, peremen "LUDVIG BUDAPEST" gyártói jelzéssel. "DR. SMIDT LAJOS - SEBÉSZ-ORVOS - 25 ÉVES GYŰJTŐI JUBILEUMA / ÉS ELSŐ SZOMBATHELYI - HADIKIÁLLÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1936" (60x49mm) T:AU patina, small edge error / Hungary 1936. "Lajos Smidt, Dr." bronze plaque. Sign.: Szilárd Sződy (60x49mm) C:XF patina, kis ph. TP 2778.
30291.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Tóth Sándor (1933-2019) 1982. "Bocskai István (Stephanus Bochkay) / MÉE Hajdú-Bihar Megye" kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1982. "Bocskai István (Stephanus Bochkay) / MÉE Hajdú-Bihar Megye" original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Sándor Tóth. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo DE3
30292.

Rufpreis:
100 000 HUF
271,00
312,50

Tóth Sándor (1933-2019) 1982. "Kölcsey Ferenc 1790-1838 / Hymnus - Cseke 1823 - Pest 1832-1982 - Szatmárcseke" öntött, kétoldalas bronz emlékplakett (105mm) T:AU / Hungary 1982. "Ferenc Kölcsey 1790-1838 / Hymnus - Cseke - Pest 1823-1982 - Szatmárcseke" cast, double-sided bronze commemorative plaque (105mm) C:AU
30293.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF