Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 123

Berán Lajos (1882-1943) 1934. "Luther Márton" kétoldalas bronz emlékérem. "D LUTHER MÁRTON BIBLIAFORDÍTÁSA NÉGYSZÁZ ÉVES 1534-1934 / MINDEN NÉPNEK A MAGA NYELVÉN - JÁNOS JEL XIV:6" (41mm) T:UNC,AU / Hungary 1934. "400th anniversary of Martin Luther's Bible translation" double-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Lajos Berán (41mm) C:UNC,AU  TP 238.
30246.

Rufpreis:
6 000 HUF
10

Berán Lajos (1882-1943) 1936. "Kálvin Institúciójának 400 éves emlékezetére - Magyar Reformátusok" bronz emlékérem eredeti papírtokban, benne eredeti leírással. "KÁLVIN INSTITUTIÓJÁNAK NÉGYSZÁZ ÉVES EMLÉKEZETÉRE - MAGYAR REFORMÁTUSOK 1936 - SZÍVEMET VÉRES ÁLDOZATUL FELAJÁNLOM AZ ÚRNAK / A SZENT KÖNYVEK UTÁN KIKET A NAGY APOSTOLOK ÍRTAK - ENNÉL JOBB KÖNYVET MÉG SOHA SENKI NEM ÍRT" (41mm) T:AU / Hungary 1936. "For the 400th anniversary of Calvin's Institution - Hungarian Reformed People" bronze commemorative medal in original paper case, with original description inside (41mm) C:AU TP 265.
30247.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Bognár György (1944-) 1988. "MÉE - Államalapító királyunk emlékére / A Szent Jobb országos bemutatása" kétoldalas Au PP emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (20mm) / Hungary 1988. "MÉE - Államalapító királyunk emlékére / A Szent Jobb országos bemutatása (MÉE - In memory of our founding king / National presentation of "Szent Jobb")" original, obverse and reverse die of the Au PP medallion. Sign: György Bognár. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (20mm)
30248.

Rufpreis:
120 000 HUF
325,20
375,00

Bognár György (1944-) 1990. "MÉE - Ferencvárosi Torna Club FTC I. - 1899-1909" kétoldalas bronz emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1990. "MÉE - Ferencvárosi Torna Club FTC I. - 1899-1909" original, obverse and reverse die of the bronze medallion, sign: György Bognár. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo FTC1
30249.

Rufpreis:
120 000 HUF
325,20
375,00

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1939. "A Felvidék visszacsatolásának emlékére / A Magyar Éremművészeti Egyesület 1939" bronz emlékérem (91mm) T:XF patina / Hungary 1939. " Commemorating the reunification with Upper Hungary / The Hungarian Medal Art Society 1939" bronze commemorative medal. Sign.: Sándor Boldogfai Farkas (91mm) C:XF patina TP 431., Adamo ÉKE35
30250.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75
14

Borsos Miklós (1906-1990) ~1980. "Toldy Ferenc orvos és irodalomtörténész / A Ceglédi Városi Tanács adománya - Az egészségügy támogatásáért" öntött bronz emlékérem (89mm) T:AU / 1980. "Ferenc Toldy, doctor and literary historian / Donation of the Cegléd City Council - For the support of healthcare" cast bronze commemorative medal. Sign: Miklós Borsos (89mm) C:AU
30251.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Csillag István (1881-1968) 1927. "Rákosi Jenő 60 éves írói jubileumára" bronz emlékplakett (70x62mm) T:AU / Hungary 1927. "Jenő Rákosi's 60th Anniversary as a Writer " bronze plaque. Sign.: István Csillag (70x62mm) C:AU HP 1757.
30252.

Rufpreis:
10 000 HUF

Csíkszentmihályi Róbert (1940-2021) DN "Bartók Béla és Pásztory Ditta" kétoldalas öntött bronz plakett (~109-110mm) T:AU,XF patina / Hungary ND "Béla Bartók and Ditta Pásztory" double-sided cast bronze plaque (~109-110mm) C:AU,XF patina
30253.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1969. "Budapesti Éremgyűjtők Egyesülete" kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1969. "Budapesti Éremgyűjtők Egyesülete" original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Ferenc Csúcs. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo BP1
30254.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1975. "Varga Nándor Lajos 1975" bronz emlékplakett, peremén "1"-es sorszámmal! (90mm) T:AU,XF / Hungary 1975. "Nándor Lajos Varga 1975" bronze commemorative medallion with serial number "1" on the edge! (90mm) C:AU,XF
30255.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

E. Lakatos Aranka (1952-) 1992. "Prof. Záborszky Zoltán 65 éves / Debrecen első traumatológus professzora" kétoldalas, öntött bronz emlékérem (90mm) T:AU / Hungary 1992. "Prof. Záborszky Zoltán 65 éves / Debrecen első traumatológus professzora" double-sided cast bronze commemorative medallion (90mm) C:AU
30256.

Rufpreis:
8 000 HUF
10

Farkas Pál (1947- ) 1987. "150 éves az óvódapedagógus képzés" egyoldalas, öntött bronz plakett (118x104mm) T:AU / Hungary 1987. "150th Anniversary of Pre-school cargiver training" one-sided cast bronze plaque. Sign.: Pál Farkas (118x104mm) C:AU
30257.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF