Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 123

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) ~1908. "MIKES KELEMEN EMLÉKÉNEK AJÁNLOM EZT A MVNKÁMAT" egyoldalas, peremén jelzett Ag emlékérem (72,43g/0.950/60mm) T:AU / Hungary ~1908. "MIKES KELEMEN EMLÉKÉNEK AJÁNLOM EZT A MVNKÁMAT (I offer my work to the memory of Kelemen Mikes)" one-sided Ag commemorative medallion with hallmark on edge (72,43g/0.950/60mm) C:AU HP 859.variáns
30234.

Rufpreis:
380 000 HUF
1 029,81
1 187,50

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1911. "Báró Müller Kálmán Professor Kórházigazgatónak - Munkatársai / 1887-1911" kétoldalas bronz plakett (70mm) T:AU / Hungary 1911. "For Professor Baron Kálmán Müller Hospital Director - Co-workers / 1887-1911" two-sided bronze plaque. Sign.:Fülöp Ötvös Beck (1873-1945) (70mm) C:AU HP.: 885.
30235.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88
10

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1912. "EMINENTISSIMO ARCHIPRAESVLI SVO JOSEFO CARDINALI SAMASSA MVNERIS SACRA SEXAGENARIA CELEBRANTI MDCCCLII-MCMXII DEVOTO.AC.GRATO.ANIMO.DICAT.METROP.CAPIT.AGRIENSE (Samassa József egri érsek gyémántmiséje emlékére)" egyoldalas bronz plakett (70x52mm) T:AU,XF / Hungary 1912. To the memory of the mourning mass of József Samassa Archbishop of Eger, one-sided bronze plaque. Sign.: Fülöp Beck Ö. (70x52mm) C:AU,XF HP 887.
30236.

Rufpreis:
6 000 HUF

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1928. "Ady Endre emlékének a ,,Nyugat'' / ,,Repülj hajóm..... Rajtad a holnap hőse'' " bronz emlékérem (66mm) T:AU,XF / Hungary 1928. "The 'Nyugat' for the Memory of Endre Ady" bronze commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (66mm) C:XF HP 986.
30237.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

30238.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Berán Lajos (1883-1943) 1915. "AVITA INCLYTAE HVNGARORVM GENTIS OMNIA VINCIT 1914-1915" egyoldalas, öntött bronz plakett az I. világháború kitörésének első évfordulóján (94mm) T:XF / 1915. "AVITA INCLYTAE HVNGARORVM GENTIS OMNIA VINCIT 1914-1915" one-sided cast bronze plaque on the one year anniversary of the outbreak of World War I. Sign.: Lajos Berán (94mm) T:XF  HP: 1166.
30239.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
20

30240.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

Berán Lajos (1882-1943) 1922. Kétoldalas bronz plakett Gróf székhelyi Majláth Gusztáv Károly erdélyi püspök portréjával "GVSTAVVS CAROLVS E COMITIB, S, MAJLÁTH DE SZÉKHELY EPISCOPVS TRANSSYLVANIENSIS 1897-1922 / IN MEMORIAM QVINQVELYSTRORVM IN CATHEDRA EPSICOPALI TRANSSYLVANIENSI FELICITER COMPLETORVM CLERVS DIOCECESANVS" (83x54mm) T:XF patina, ph /  Hungary 1922. Double-sided bronze plaque depicting Gusztáv Károly Majláth, bishop of Transylvania. Sign: Lajos Berán (83x54mm) C:XF patina, edge error HP 1234.
30241.

Rufpreis:
8 000 HUF

Berán Lajos (1882-1943" 1929. "Ha Isten velünk - Kicsoda ellenünk 1929 / Bethlen Gábor halála 300-adik évfordulójának emlékére" kétoldalas bronz emlékérem (47mm) T:AU,XF patina / Hungary 1929. Commemorative medallion 300th year of the death of Gábor Bethlen "Ha Isten velünk - Kicsoda ellenünk 1929 / Bethlen Gábor halála 300-adik évfordulójának emlékére" double-sided bronze commemorative medallion (47mm) C:AU,XF patina HP 1307.
30242.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Berán Lajos (1882-1943) 1930. "Goldberger Sam. F. és Fiai Részvénytársaság / Goldberger-Bemberg Kirakatverseny 1930" bronz emlékérem, peremén "BRONZ" fémjellel (65mm) T:XF kis ph. / Hungary 1930. "Goldberger Sam. F. és Fiai Részvénytársaság / Goldberger-Bemberg Kirakatverseny 1930 (Goldberger Joint Stock Company / Goldberger-Bemberg Showcase Competition)" bronze commemorative medallion, with "BRONZ" hallmark on edge (65mm) C:XF small edge error HP 1313.
30243.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Berán Lajos (1882-1943) 1931. "I. Nemzetközi Stomatológiai Kongresszus Budapest" kétoldalas bronz emlékérem (45mm) T:AU,XF / Hungary 1931. "1st International Stomatology Congress" two-sided bronze commemorative medallion. Sign.:Lajos Berán (1882-1943) (45mm) C:AU,XF HP.: 1331.
30244.

Rufpreis:
8 000 HUF

30245.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF