Antik

Zahl der Lose: 181

11842.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

cca 1880 Zenélő doboz, réz felhúzó kulccsal. Működik. A Tannhauser c. operából vett részlettel> 18x9x8 cm Faragott fa. kis sérüléssel a rózsán
11843.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88
19

Montblanc Meisterstück töltőtoll bordó, újszerű állapotban, eredeti dobozában, leírással, garancia kártyával. Hozzá eredeti bontatlan tinta.
11844.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25
13

Jelzés nélkül: Iparművészeti réz váza, kopott, horpadással, m: 32,5 cm
11845.

Rufpreis:
6 000 HUF

Régi iszlám csont kép, kézzel festett, dús berakásokkal díszített keretben. teljes méret: 17,5x13,5cm
11846.

Rufpreis:
8 000 HUF

J. L. Herrmann, Ausztria, Bécs, ezüstözött alpakka cukordoboz, kopott, jelzett, 12,5x8x11 cm
11847.

Rufpreis:
8 000 HUF

Antik tibeti teatartó, relief szerű maszk és sárkány motívumokkal, sárga- és vörösréz, kézzel készült, 1930 körül, m: 19 cm
11848.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

cca. 1960 Szovjetúnió, "Szputnyik" emlék pohártartó. Fém, jelzett, az egyik foltos, m: 10,5 cm.  A szovjet hatalom első éveiben a hatóságok nem törődtek a kupatulajdonosokkal. A pohártartó igazi reneszánsza a NEP idején következett be. Nehéz volt megszervezni a porcelángyártást egy rögtönzött műhelyben, és a pohártartók gyártása nagyon jövedelmező üzlet volt. A szovjet tisztviselők pedig szerettek teát inni! Egy puha zöld kendő, egy hangulatos lámpa, egy szigorú fotel és egy pohár tea, természetesen csészetartóban (egy lángoló forradalmár nem ihat teát a finom porcelánból). Csak egy arisztokrata mindennapi rutinja. És hogy a hivatalnokot ne vádolják azzal, hogy szerelmes a burzsoáziába, a pohártartónak "ideológiailag korrektnek" kellett lennie: eltűntek a kupák és a húsvéti jelenetek. Helyettük a kalapács és sarló, a munkás és a parasztasszony, az első traktor és a Téli Palotát megrohamozó matróz jelent meg. És ami fontos, a proletariátus vezetőinek portréi.
11849.

Rufpreis:
5 000 HUF

Rusztikus öntöttvas mennyezeti lámpa. Kopott, h: 70 cm. (Érintésvédelem szempontjából nincs bevizsgálva)
11850.

Rufpreis:
2 800 HUF

Berndorf alpakka 6 személyes evőeszköz készlet díszdobozban. Jelzett. Doboz erősen sérült.
11851.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

Velencei fali tükör, jelzés nélkül, hibátlan, 38x31cm
11852.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

2db régi dárdafej, rozsdás, h: 45-50 cm
11853.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF