Goethe, Johann Wolfgang von: Utazás Itáliában. Ford.: Bálint Aladár. Nagy Írók - Nagy Írások. VIII. Bp., 1933., Genius. A címlap és a könyvdíszek Végh Gusztáv munkái. 3 egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, sérült gerinccel, kopott borítóval. Számozott (1125/1500.) példány.
Fischer Sándor: Petőfi élete és művei. Jókai Mór előszavával. Bp., 1890, Grill Károly (Franklin-ny.), 1 t. (címkép) + XIV+639 p. + 2 kihajtható melléklet. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik mellékleten szakadással, tulajdonosi névbejegyzésekkel és bélyegzővel.
Fekete István 3 könyve: Tíz szál gyertya. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1972, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. + Zsellérek; Ballagó idő. Fekete István életmű sorozat. Bp., é.n., Nesztor. Kiadói papírkötés.
Ignácz Rózsa 3 könyve: Levelek Erdélyből. Bp., [1939], Dante. Kiadói egészvászon-kötés, az első lapon hiánnyal. + Az utolsó daru. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1959, Móra. Kiadói félvászon-kötés. + Keleti magyarok nyomában. Bp., 1998, Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Botka Ferenc (szerk.): Szép elmélet fonákja.Cikkek, művek, beszédek, interjúk (1945-1957). Bp., 2002, Petőfi Irodalmi Múzeum. 603 p. Kiadói papírkötés.