Mezőgazdasági kisérletügyi intézmények Magyarországon. Közrebocsájtja: A M. Kir. Földmívelésügyi Ministerium Mezőgazdasági Kísérletügyi Központi Bizottsága. A M. Kir. Földmívelésügyi Minister Kiadványai 8. sz. Bp., 1900., Pallas, 60+4 p.+9 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, szakadt, hiányos borítóval, a borítón bejegyzéssel, aláhúzásokkal.
1941 Penyigey M. Dénes: Adatok a vetési varjak XVIII. századvégi és XIX. századeleji telepes fészkeléseihez és kártételeihez Debrecen Sz. Kir. Város levéltárából. Különlenyomat. Debrecen, 1941., "Debreceni Szemle", 4 p.
Dr. Hevesi Sándorné: Az ideális háztartás, a szép otthon, a jó konyha. Bp., 1935, Színházi Élet. Kiadói egészvászon kötés, kopott, foltos borítóval, 2 kijáró lappal, hiányzó elülső szennylappal.
Schneider Sándor: Az angóranyúl-tenyésztés kézikönyve. Bp.,én.,Tátrai-ny. Negyedik kiadás. Két fekete-fehér fotókat tartalmazó táblával illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Brillat-Savarin: Az ízlés fiziológiája.Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella fordítása. Bp., 1986., Múzsák. Reprint kiadás. (Bp., 1912, Singer és Wolfner.) Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval.
Dr. Laposa József: Villány. A magyar borvidékek ékessége. The Jewel of Hungarian Wine Regions. Bp., 1995, Magyar Borkereskedők Egyesülése. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Suschka Rikárd: A magyar-óvári m. kir. gazdasági akadémia gazdaságának leírása és üzemterve. A mezőgazdasági szakoktatási intézmények gazdaságainak leírása és üzemtervei. I. füzet. Kiadja a Földmívelésügyi M. Kir. Minister. Magyar-Óvár, 1903., Czéh Sándor-ny.1 t.+4+36 p. Kiadói papírkötés, a borító szakadt, sérült, elvált a füzettől, a lapszélek felső részén kis szöveget nem érintő hiányokkal.