Szopori Nagy Jolán: Magyar nők szakácskönyve. Bp., 1910, Kertész József. Félvászon kötésben, jó állapotban. 1929-es főzötanfolyami ajándékozási bejegyzéssel
1926 Tiszántuli gazdák. Tiszántuli Mezőgazdasági Kamara hivatalos lapja. IV. évf 1-24. sz. + 1926. márc. 16. rendkívüli szám. Szerk.: Rácz Lajos. Debrecen, Tiszántuli Mezőgazdasági Kamara, az első szám szakadt, az utolsó szám szakadt és az utolsó 1-2 lap hiányzik, a lapok nagy részének felső sarkain és két szám szélén szöveget nem érintő hiánnyal, kisebb szakadásokkal.
1931-1943 Kertészet folyóirat 23 száma. Fel. szerk.: Kerekes Lajos, Szerk.: Jeszenszky Árpád, Jécsai László. [Gönczi]-Gebhardt Tibor rajzaival. Változó állapotban, 1 szám borítója sérült.
Dr. Ecsedi István: A debreceni és tiszántúli magyar ember táplálkozása. Reprint kiadás. Debrecen, 1996, Nyomdaipari Szolgáltató KKT. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. Az 1935-ben megjelent könyv dedikált példányának hasonmás kiadása.
1936-1938 A M. Kir. Gazdasági Akadémia munkái. I. köt. 1. és 3. füzet. Szerk.: Juhos Lajos, Gyulás Antal, Kesztyüs Lajos, Sass Gábor, Náray Andor Jenő, Arany Sándor. Debrecen, 1936-1938., Pallag, 44+1 p.+III+2 t.; 102 p. XXVI+3 t.+V t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítókkal, az egyik gerincen kis szakadással.