Vészi Endre: Arckép ezer tükörben. Bp., 1964, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. A szerző által Gábor Viktor részére DEDIKÁLT példány.
Fodor András: Elvesztett évszak. Bp.,1987., Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Fodor András (1929-1997) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Sumonyi Zoltán: Tíz Bartók-levél. Versciklus. Bp., 1988., Tinódi. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Sumonyi Zoltán (1942-) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Major Ottó: Játék a tükörrel. Bp., 1962., Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban. A szerző, Major Ottó (1929-1999) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.