Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 304

Réthey Prikkel Miklós: Rákóczi kis úrfi. (Élő népköltészet Akasztón - balladák és balladás dalok). Akasztó, 1992, Alfa Kiadó, 419 p. Kiadói papírkötés, helyenként foltos lapokkal. Megjelent 1500 példányban. A szerző által Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró ('56-os eseményekben való részvételért halálra, majd életfogytiglanra ítélték, később kegyelemben részesült) részére DEDIKÁLT példány.
17326.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szűgyi Zoltán: Vagyok aki vagyok. Bp., 2006, Új Mandátum. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17327.

Rufpreis:
1 800 HUF

17328.

Rufpreis:
1 400 HUF

Italo Calvino: Eleink. Három kisregény. A nemlétező lovag. A kettészelt őrgróf. A famászó báró. Ford.: Telegdi Polgár István. Gyulai Líviusz illusztrációival. Bp., 1980,Európa. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17329.

Rufpreis:
1 400 HUF

Csorba János: Bár emlékezete maradjon meg.... Szerkesztette és a dallamokat lejegyezte: Sebő Ferenc. Budapest, 2006, Helikon. CD melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
17330.

Rufpreis:
1 200 HUF

Sáfrán Györgyi: Üzenet falusi lányoknak. Bp., 1941., "Kalász" Katolikus Leánykörök Szövetsége. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval.  A szerző által DEDIKÁLT példány.
17331.

Rufpreis:
1 800 HUF

Mint én, földmíves költő... Szemelvények Gózon István parasztverselő elbeszélő költeményeiből. Nagy Czirok László gyűjtéséből összeállította és bevezetővel ellátta: Janó Ákos. [Bp., 1959.], Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum-ny. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
17332.

Rufpreis:
1 800 HUF

Prigogine, Ilya - Stengers, Isabelle: Az új szövetség. A tudomány metamorfózisa. Ford.: Dévényi Levente. Bp., 1995, Akadémiai Kiadó, XXV+337+1 p. Kiadói papírkötés.
17333.

Rufpreis:
1 400 HUF

Dr. Jankovics Marcell-Dr. Dobai János: Új-Auróra irodalmi almanach az 1926. évre. Pozsony, Concordia. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17334.

Rufpreis:
1 400 HUF

17335.

Rufpreis:
1 600 HUF

E[rnst] T[heodor] A[madeus] Hoffmann: Muzsikus-történetek. Ford.: Cserna Andor. Kis Helikon 12. Bp.,1921,Rózsavölgyi, 149+2 p.+6 (Szakmáry István fekete-fehér illusztrációi) t. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent "3100 példányban. 3000 példányt félfamentes nyomópapíron, 100 példányt pedig könyvbarátok részére merített papír. Ezt a 100példányt kézzel írott sorszámokkal látták el." Ez számozatlan példány.
17336.

Rufpreis:
1 600 HUF

Hegyi Béla: Tegnap, ma, holnap. Bp., 1980, Ecclesia (Egyetemi Nyomda), 318 p. A borító Bálint Endre (1914-1986) munkája. Kiadói kartonált papírkötés.
17337.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF