Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben I-IV. köt. Bp., én., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, + Nagy Imre és bűntársai ellenforradalmi összeesküvése.
Stephen Sisa: The spirit of Hungary. A panorama of Hungarian history and culture. Ontario,1983,A Wintario Project. Angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Színes kép mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ron Suskind: A hűség ára. Paul O'Neill iskolája George W: Bush fehér házában. Ford.: Avar János. Bp., 2004., Geopen. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp. - Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Cserei Mihály: Erdély históriája. [1661-1711] Sajtó alá rendezte, bevezetőt és a jegyzeteket írta: Bánkúti Imre. Bp.,1983, Európa. Kiadói egészvászon-kötés.
Angyal Dávid: A vallási küzdelmek százada - Magyarorország története II. Mátyástól III. Ferdinánd haláláig. A magyar nemzet története VIII. köt. Bp., én., Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés, hiányzó címlappal.
Kossuth Lajos Iratai. IV. kötet: Történelmi tanulmány: Történelmi tanulmány. Politikai előzmények a magyar emigráció olaszországi viszonyához. Sajtó alá rendezte: Helfy Ignác. Bp.,1894, Athenaeum, XXI+552 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, jó állapotban.