Fernao Mendes Pinto: Bolyongás. Vál. és ford.: Székely Ervin. Rákóczi István jegyzeteivel. Rózsa Zoltán utószavával. Bp., 1992., Cédrus. Kiadói papírkötés.
Beer, Max: A szocializmus és a társadalmi harcok története. Negyedik kötet: Újkor. Kolozsvár, 1947, Józsa Béla Athenaeum. 144 p. Félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
Chaim Bermant, Michael Weitzman: Ebla. Egy ismeretlen ókori civilizáció. Ford.: Fröhlich Ida. Bp., 1986, Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Magyarország története a honfoglalástól 1849-ig. Bp.,1968., Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel egy jegyzetlapon.
Ifj. Kodolányi János: A finnugor őshaza nyomában. Vál. és szerk.: - -. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1973, Gondolat. 449 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, volt könyvtári példány.
Bencze László: Königgrätz. A testvérháború vége. Bp., 1991., Zrínyi. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, az elülső borítón gyűrődésnyommal, pár lap szélén és lap alján a kötésnél gyűrődésnyomokkal, kis sérülésekkel.