Italo Calvino: Végül arra száll egy holló. Novellák. Ford.: Nemeskürty István. Bp., 1959., Zrínyi. Szász Endre (1927-2003) illusztrációival. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban. A fordító, Nemeskürty István (1925-2015) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány. "Gábor Viktor főparancsnoknak alázatos tisztelettel 1959. IV./11. (?) 7. Nemeskürty István, egy közlegény (de nem Tomegra.)"
Hegyaljai Kiss Géza: Árva Bethlen Kata. H.n., é.n., a szerző kiadása, 130+1 p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Krúdy Gyula: Palotai álmok. Krúdy Gyula Összegyűktött Munkái. Bp.1914, Singer és Wolfner,(Korvin-ny.) 218+6 p. Első kiadás. Kiadói, kopott vászonkötésben
Pais István: antik bölcsek, gondolatok, aforizmák. Dedikált Hegedüs Géza író részére Bp., 1986, Szerzői kiadás. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Két emlékirat. Az 1849. évi cári intervencióról. (I. Vajansky-Scserbátov: Paszkievics Magyarországon. Ford. Sziklay László. II. Fatjiev, A.: Egy orosz katona elbeszélése... Ford. Zsatkovics Kálmán. Bev. tan. és jegyz. Trócsányi Zoltán.) Bp. (1948.) M. Külügyi Társ. Kiadói sérült félvászon kötésben
Tormay Cecile: Két forradalom. Részletek Tormay Cecile Bujdosó Könyvéből. Nemzeti Könyvtár 73-74. sz. Bp., (1942), Nemzeti Könyvtár (Stádium-ny.). Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kisebb szakadásokkal, ázásnyomokkal.