Szabó Richárd: Nők világa. Pest, 1871, Petrik Géza,(Kecskemét, Szilády Károly és fia-ny.), 4+247 p. Második, javított kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, (Leipzig, J. R. Herzog-kötés, az elülső borítón jelzés (R. Gerhold)), aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, (az elülső borító belső tábláján címke: 'Lövy Adolf Könyvkereskedése Sátoraljaújhely')
Novák László: Mezővárosi népművészet. Kecskemét, Nagykőrös, Cegléd. Popular art of the country - town Kecskemét, Nagykőrös, Cegléd. Sztrinkó István zárótanulmányával. Arany János Múzeum Kismonográfiái 2. Nagykőrös, 1982., Arany János Múzeum. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal, javított kötéssel. Megjelent 2000 példányban.
A régi magyar költészet remekei a legrégibb időktől Kisfaludy Károlyig. Szerk.: Endrei Zalán. Bp., 1903., Beer E. és Társa, 399 p. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, névbélyegzőkkel.
Balázs Béla: Mesék a szerelemről. Bp., 1958, Magyar Helikon. Készült a Kner Nyomda "Hét mese" c. kiadványa alapján. Kass János egészoldalas és szövegközti, színes rajzaival illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés. 472. számú számozott példány.
Berczik Árpád: Betlehemes játékok. Berczik Árpád bevezető tanulmányával. Balassi Bálint Könyvtár 4. sz. Szerk.: Baránszky-Jób László, és Berczik Árpád. Bp., 1941., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 103+1 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel.
József Attila: Szépség koldusa. Versek. Szeged,1980, Somogyi-könyvtár. Reprint kiadás. Benne József Attilának Móra Ferencnek szóló nyomtatott dedikációjával. A szegedi Somogyi Könyvtár kiadása, József Attila születésének 75. évfordulójának tiszteletére. Kiadói papírkötés.
1899 A Szegedi Napló karácsonyi könyve. Szeged, 1899, Engel Lajos. Korabeli reklámokkal, közte kihajtható is. Kiadói kartonált kötésben, kopott borítóval.