P. Brestyánszky Ilona: Ismerjük meg a kerámiát. A kerámia és a porcelán története. Bp., 1966, Gondolat. 342+1 p. Első kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Jelzéseket tartalmazó jegytáblákkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, aláhúzásokkal, volt könyvtári példány.
F. Dózsa Katalin-Simonovics Ildikó-Szűcs Péter Szatmári Judit: A magyar divat 1116 éve. A magyar viselet a Honfoglalástól a 21. század elejéig. Szerk.: F. Dózsa Katalin. hn., 2012., Absolut Media 2012. Kiadói kartonált papírkötés.
Vegyes különlenyomat tétel, 16, főleg művészeti, művészettörténeti témákkal, benne magyar és idegen nyelveken. + Hubay Ilona: Missalia Hungarica. Régi magyar misekönyvek. Bp., 1938, MNM. Országos Széchényi-Könyvtára,(Hungária-ny.) Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, és a könyvtest szétvált.; Bogyay Tamás: A jáki apátsági templom és Szent Jakab-kápolna. (Művészettörténeti összefoglalás és vezető a két templom megtekintéséhez.) Dunántúli Szemle Könyvei 220. Szombathely,(1943), Marineum. Számos szövegközti képpel, ábrával illusztrálva. Kiadói papírkötésben, a könyvtest elvált a borítótól.
Philipp Clarisse: Czóbel. Bp., 1979, Corvina. Harmadik kiadás. Színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval.
1977-1988 Forum. Az Általános Épülettervező Vállalat Lapjának 6 száma. + General Building Design Institute. Bp., én., AETV. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált prospektus. Kiadói papírkötés. + Általános Épülettervező Vállalat. Bp., 1984. AETV. Gazdag képanyaggal illusztrált prospektus, több nyelven. Kiadói papírkötés. +
10 db művészeti könyv, album, nagyon jó állapotban. El Kazovszkíj, Gedő Ilka, Passuth Krisztina, Swierkiwicz, Vallomások a vonalról, Pintér Szonja, Tóth Menyhért, stb.
Vegyes művészeti könyvtétel, 5 db: Forgács, Éva: El Kazovszkij. Új Művészet Könyvek 9. Angol nyelven.; Strucz János: Janus félúton. Kortárs Művészeti Tanulmányok 1.; Passuth Krisztina: Tranzit. Új Művészet Tanulmányok. 2.; Vayer Lajos: A Pszychomachia és a Legenda Aurea. Perro Della Francesca arezzói freskóciklusának ikonológiai problémái. Új Művészet Tanulmányok 3.; Andrási Gábor: Veszelszky Béla. Bp., én.-1996-1999., Új Művészet Kiadó. Kiadói papírkötés, és kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.