Kiszely Mária: Cosima. Wagner Richardné - Liszt Cosima élete. Bp.,1948,Bárd Ferenc és Fia. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Németh László: Móricz Zsigmond /Tanulmány/ Bp., 1943, Turul. /,,Jövő" Ny./. 118 l, 8 t. Kiadói félvászon kötésben, eredeti papír védőborítóval, mely csak enyhén sérült.
Agnes Newton Keith: Amerre a szél jár. Élet a trópusokon. III. kiadás. Fordította: Kosáryné Réz Lola. Rajzokkal illusztrálva. Bp., 1941, Dante. Egészvászon-kötésbe.
Tompa Mihály összes költeményei, IV. kötet. Sajtó alá rend. Lévay József. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Budapest , 1885, Méhner Vilmos kiadása. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben. Kicsit kopott, kicsit foltos borítóval, viseltes állapotban.
Péterbencze Anikó: Életmód ÉsTradíció 6."Kecele,kacó,zsámboki matyó" A női viseletváltozása Zsámbokon(1900-1990)Budapest,1990,MTA Néprajzi Kutató csoport kiadása.Jó állapotban,papírkötéses.
Molnár József- Julow Viktor: Kölcsey Ferenc Testamentoma. A Himnusz költőjének ismeretlen végrendelete. + az eredeti kézirat hasonmása. Kézirattár. Bp, 1983, Helikon- Európa. Papírkötésben, kissé foltos borítóval de egyébként jó állapotban. Megjelent 2700 példányban.