Fernand Braudel: Anyagi kultúra, gazdaság és kapitalizmus XV-XVIII. század. A mindennapi élet struktúrái: a lehetséges és a lehetetlen. Bp., 1985, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés papírborítóban. kicsi gyűrődéssel
David Boyle: A II. világháború képekben. Bp., 2002, Glória, 600 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
Fest Aladár: Báró Dévay Pál altábornagy (1735-1800.) Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1915, Magyar Történelmi Társulat, 413 p.+ 6 + 2 t. Átkötött egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Nicolae Ceausescu: Románia a sokoldalúan fejlett szocialista társadalom építése útján. Jelentések, beszédek, interjúk, cikkek. 27.1984. január-október. Bp., 1986, Politikai Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
Prantner Zoltán: Erdély - Bevonulás 1940. A történelem tanúi. Kisújszállás, 2013, Pannon-Literatúra Kft. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón kis szakadással.
Tim Cornell - John Matthews: A római világ atlasza. Fordította: Fridli Judit, Pálvölgyi Endre. Bp., 1991, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kopott papír védőborítóban. Jó állapotban.