A.L. Morton: Az angol nép története I-II. köt. Ford.: Szemerényi Oszvald és Szentmihályi János. Bp., é.n., Hungária. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
2 db Diana brit hercegnővel kapcsolatos könyv: Andrew Morton: Diana igaz története - saját szavaival. H.n.,1997., Talentum. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban. + Ingrid Seward: A királynő és Diana. H.n., 2001, Gabo. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban.
2 db Erzsébet királynével és 1 db Rudolf trónörökössel kapcsolatos könyv: Bart István: A boldogtalan sorsú Rudolf trónörökös. Bp., 1984. Helikon. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval. + Niederhauser Emil: Merénylet Erzsébet királyné ellen. Labirintus. Bp.,1985, Helikon. Kiadói papírkötés. + Brigitte Hamann: Erzsébet királyné. Európa, Budapest, 1988. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóval.
Tabajdi Gábor - Ungváry Krisztián: Elhallgatott múlt, A pártállam és a belügy, A politikai rendőrség működése Magyarországon 1956-1990, Bp., 2008, Corvina. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Ludwig Winder: A Trónörökös. I-II. kötet. Korok és hősök regényei, szerk.: Juhász Vilmos. Balla Antal bevezető tanulmányával. Bp., 1938, Dante. Kiadói papírkötésben, kissé szakadt papír védőborítóban, részben szétvált kötéssel, a lapok egy része kijár. Hiányzó térképpel.
Széchényi István és Kora. Szerk.: Éri István. Tájak-Korok-Múzeumok Könyvtár 3. sz. Bp., 1991, Tájak-Korok-Múzeum. Kiadói kemény-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.