Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. I-II. kötet. 24 műmelléklettel és 110 képpel, vázlattal. Bp., 1898, Singer és Wolfner (Hornyánszky-ny.). Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötés, rajta az eredeti, kissé kopott és foltos papírborítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Bajkay Éva, Jurecskó László, Kishonthy Zsolt, Tímár Árpád (szerk.): Mattis Teutsch és a Der Blaue Reiter. Bp./Miskolc, 2001, Missionart Galéria. 483p. Gazdag képanyaggal illusztrált kiállítási katalógus. Az egyik szerkesztő, Jurecskó László művészettörténész által aláírt! Kiadói kartonált papírkötés.
Fábián Sándor: Magyar art deco kerámiák. Válogatás a magyarországi kerámiaművészet magángyűjteményekben lévő 1900-1945 között alkotásaiból. Mester Tibor fotóival. Bp., 2006, (Pauker-ny.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Gerő László: Történelmi városrészek. Bp., 1971, Műszaki Könyvkiadó. 237 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.