Rados Jenő: Budapest városépítészetének története. Melléklet a Technika 1928. évi IX. évfolyamának 10. számához. H.n., 1928, a M. Kir. Belügyminisztérium Kísérleti Nyomdája. Papírkötésben, kissé szakadt borítóval és meglazult kötéssel, félig levált borítóval.
Szilárdfy Zoltán: Barokk szentképek Magyarországon. Bp., 1984, Corvina. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott papír védőborítóban.
Hertay Mária művészete. Bp., 1994, Közlekedési Dokumentációs Rt. Kratochwill Mimi magyar, német és angol nyelvű bevezetőjével, 26 fekete-fehér és színes, egész oldalas reprodukcióval illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban, jó állapotban.
Lyka Károly: Kis könyv a művészetről. Bp., 1927., Singer és Wolfner, 270+2 p. Negyedik kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
B. Thomas Edit: Baláca. Mozaik, freskó, stukkó. Bp., 1964.,(Akadémiai-ny.), LXXX p. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.