Cs. Varga István: Cum Honore. Eger, 2006, Segít a Város Alapítvány. A szerző, Cs. Varga István (1949-) irodalomtörténész által dedikált. Kiadói kartonált papírkötés.
Fejtő Ferenc: Érzelmes utazás. A képeket összegyűjtötte és válogatta: Relle Ágnes. Bp.,2008,Kossuth. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Paul Brunton: A felsőbbrendű én. (The quest of the overself.) Ford.: Gál Andor. Bp.,[1942], Rózsavölgyi. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, foltos, kissé kopott borítóval.
Johan Bojer: Hazatérés. Elbeszélések. Ford.: Hetyey József. Gyoma, 1931, Kner Izidor. Kiadói félvászon-kötés, részben festett lapélekkel, a borítón kisebb kopásokkal, helyenként kissé foltos lapokkal.