Zempléni históriák. A honfoglalástól 1848-ig. (Szemelvények a Történelembarátok Körei részére). Történelmi Füzetek. Összeáll.: Hőgye István. Bp- Miskolc, 1986, a TIT Történelmi Választmányának és Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Levéltárának közös kiadása. Papírkötésben, foltos borítóval és sérült gerinccel. Megjelent 1200 példányban.
Hastings and St. Leonards. Official handbook. Hastings, 1930-1931, The Hastings and St. Leonards Borough Association, 112 p. + 1 (Key map of Hastings & St. Leonards, 42x47 cm.) Angol nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói színes, illusztrált papírkötésben.
Walter Fuchs: Der Jesuiten-Atlas der Kanghsi-Zeit. Kangxi kínai császár Kína térképének indexe német és kínai nyelven, kiegészítve Mandzsúria, Mongólia és Tibet adataival. A Monumenta Serica IV. kötete. Peking, Fu-Jen Egyetem, 1943. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, megviselt szélű lapokkal.
Györffy István: Magyar nép, magyar föld. Sajtó alá rendezte és a bevezetőt írta Györffy György. Györffy István munkái. I. köt. Bp., 1943, Turul, 477 p.+XXIV t. (Fekete-fehér képek.)+2 térkép+10 mell. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóban, egy hiányzó melléklettel.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép)+8+214+2 p.+16 t. +1 (kihajtható, színes térkép: Belső-Ázsia térképe, rajzolta: Reithofer Károly, 1: 4,000,000, Bp., Franklin, 46x60 cm.); 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerincekkel, az I. kötet elülső szennylapja szakadt, és az I. kötet kissé laza kötéssel, a nagyméretű, kihajtható térkép kijár.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Véres napok, cári rabok. From President to Prison. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1927], Franklin, 294+2 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés,
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1926], Franklin, 240 p.+1 (Ossendowski menekülésének útja Ázsiában, kihajtható térkép) t. Második kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1926], Franklin, 267+1 p.+1 (Dél és Kelet-Szibiria térképe, kihajtható térkép) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kopásnyomokkal.
Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1907, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+324+1 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, 22-77. oldalak között kijáró lapokkal.