Heinrich Heine: Útirajzok. Ford.: Benedek Marcell, Bíró Sándor, Kovács György, Oláh Gábor. Pfannl Egon illusztrációival. Bp., 1959, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Genthon István- Lux Géza - Szentiványi Gyula: Szabolcs megye művészeti emlékei. Különlenyomat a Vármegyei szociográfiák kiadásában megjelent Szabolcs vármegye című műből. Bp, (1939), Merkantil-nyomda. Papírkötésben, jó állapotban.
Wien und Umgebung Kleine Ausgabe. Griebens Reiseführer 68. Bp.,1929., Grieben. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kihajtható térképekkel, de a Bés térkép hiányzik!
Karl Baedeker: Südbayern, Tirol, und Salzburg. Ober-, und Nieder-Österreich, Steiermark, Kärnten und Krain. Leipzig, 1912, Karl Baedeker. Kiadói aranyozott vászonkötésben, kissé kopott borítóval, helyenként sérült térkép mellékletekkel, részben szamárfüles lapokkal, német nyelven./ Linen-binding, with some wear, in German language.
Szabó László: Jászság. Bp.,1982, Gondolat, 325+1 p.+20 (fekete-fehér fotók) t. Egy térképpel. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.