Szöllősi Mihály: Rátóti krónika. A szerző, Szöllősi Mihály (1912-1996) római katolikus apát, helytörténet kutató által dedikált. Veszprém, 1995, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata, (Eötvös Károly Megyei Könyvtár-ny.), 581 p. Térképekkel, fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Asztalos István: A hévizgyörki középkori templom. Egy XIII. századi romtemplom régészeti feltárása és műemléki helyreállítása. Múzeumi Füzetek. 39. sz. Aszód, 1989, Petőfi Múzeum. Kiadói papírkötés.
Dr. Bakos József: Az egri régi szőlőművelés szókincse. Egri Honismereti és Helytörténeti Füzetek. 2. köt. Eger, 1969., Hazafias Népfront Egri Városi Bizottsága, (Heves m. Nyomda), 47 p.+ 8 t. Kiadói papírkötés. A szerző, Bakos József (1912-1997) nyelvész, néprajzkutató által dedikált. Megjelent 1000 példányban.
Czagány István: A budavári palota és a Szent György téri épületek. Budapest, 1966, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban. Megjelent 3300 példányban.
cca 1940.Vegyes utazási prospektusok, 3 db. Magas Tátra. Középeurópa legszebb hegysége. + A Magas Tátra térképe. 59x42 cm. Szakadozott állapotban. + Jöjjön a Mencsulra üdülni! Pihenés, nyugalom, havasi tejkúra. + Rónaszék fürdő. Máramaros vármegye.
Hudi József - Mezei Zsolt: A pápai tűzoltóság története. Pápa, 2004, "Pápa és Környéke Tűzvédelméért 105" Közalapítvány. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.