Baktay Ervin: A világ tetején. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és fiai). A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Szerkeszti: Cholnoky Jenő. Kiadói egészvászon kötésben, sérült gerinccel.
Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon (Japán). Bp., é.n., Athenaeum. Több száz képpel és műmelléklettel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. Felvágatlan példány.
Mezey István: Az igazi Japán. 24 képes táblával. A szerző, Mezey István (1895-?) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1939, Magyar Nippon Társaság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Nagyvázsony és környékének kalauza. Szerk:: Zákonyi Ferenc. Veszprém, 1960., Veszprém Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés. A szerkesztő, Zákonyi Ferenc (1909-1991) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Éri István: A nagyvázsonyi Kinizsi Vár. Veszprém, 1957., Veszprém Megyi Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés. A szerző, Éri István (1929- 2009) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
É. Kovács László: Favágók, cserhántók, szénégetők és fuvarosok a magyarországi Gömörben. Gömör Néprajza XXII. Debrecen, 1990, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés.
Erdély Hegyei sorozat könyvtétel, 3 db. Kovács Kendi Lehel: Nagy-Kő-havas. Turisztikai kalauz. Erdély Hegyei 28. Csíkszereda, 2005, Pallas- Akadémiai Könyvkiadó. Papírkötésben, szép állapotban, színes térképmelléklettel. + Xántus László- Xántus Juliánna: Hagymás-hegység és a Gyilkos-tó környéke. Erdély Hegyei 8. Csíkszereda, 1999, Pallas- Akadémiai Könyvkiadó. Papírkötésben, jó állapotban, 4 db térképmelléklettel ( 3 db kihajtható fekete-fehér és 1 db színes). + Xántus László- Xántus Julianna: Kelemen havasok. Erdély hegyei 22. Csíkszereda, 2003, Pallas- Akadémiai Könyvkiadó. Papírkötésben, szép állapotban, 6 db térképmelléklettel (5 db kihajtható fekete-fehér és 1 db színes).
Ripka Ferenc: Gödöllő a királyi család otthona. Martonvásár, 2000, Gödöllő Városi Múzeum. Az 1896-os kiadás reprint kiadása. Kartonált, aranyozott papírkötésben, szép állapotban.