Kolligátum, benne két ritka művel: Paulikovics Lajos: Sarkadvár. Regény. Pest, 1861, Boldini Róbert Könyvnyomdája, 4+241+3 p. [Bors Eleonóra]: Edelény: Hódított föld. [Bp.,1889, Aigner], 3-127 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, az első művet körbevágták, a második mű címlapja, és első lapja (1/2.) hiányzik, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
Fodor László: Novemberi vándorok. (Novellák.) Békéscsaba, 1917, Tevan. Kiadói papírkötés, a borítója megviselt, a gerince sérült, javított, cellux-szal ragasztott, de belül jó állapotban.
Kiszely Mária: Cosima. Wagner Richardné - Liszt Cosima élete. Bp.,1948,Bárd Ferenc és Fia. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Németh László: Móricz Zsigmond /Tanulmány/ Bp., 1943, Turul. /,,Jövő" Ny./. 118 l, 8 t. Kiadói félvászon kötésben, eredeti papír védőborítóval, mely csak enyhén sérült.
Radnai Béla: Az egységes magyar gyorsírás tankönyve. 1. rész: Fogalmazási gyorsírás. Bp., 1932, Gyorsírástudomány. Sérült, későbbi félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.