Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 270

Sajó Aladár: A császár kenyerén. Történetek a kaszárnyából. Bp., 1900, Rákosi Jenő, 156+1 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Leszik-kötés, aranyozott felső lapélekkel, az illusztrált elülső papírborítót is bekötötték, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
17473.

Rufpreis:
5 000 HUF

Havas István: Az ivadék. Elbeszélések. Bp., 1906, Rákosi Jenő, 251+2 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Leszik-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval.
17474.

Rufpreis:
5 000 HUF

Zsoldos László: Egy kosár szamóca és más elbeszélések. Bp., 1904, Rákosi Jenő, 218+6 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Leszik-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval.
17475.

Rufpreis:
5 000 HUF

Lengyel Laura: Elbeszélések. Bp., 1904, Rákosi Jenő, 211+1 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott felső lapélekkel, az illusztrált elülső papírborítót is bekötötték, kissé kopott borítóval.
17476.

Rufpreis:
5 000 HUF

Szabó László: Jókai élete és művei. Bp., 1904, Rákosi Jenő,  1 t.+367 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal. A borítón: 'A Kolozsvári egyetemi Diákasztal és Diákotthon Könyvkiadó és Könyvterjesztő Vállalata.' Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel,  kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
17477.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kner Izidor: Félévszázad mesgyéjén 1882-1932. Gyoma, 1931, Kner Izidor. Kiadói félbőr kötés, Kner nyomtatott aláírásával, kis kopásnyomokkal.
17478.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dr. Osváth Gedeon: Petőfi aszódi ifjúsága. Tanulmány. A címlap és a műmelléklet rajza Velten Armand munkája. A Petőfi-centenárium emlékére kiadja: Országos Evangélikus Tanáregyesület. Aszód, 1925, Vas József Petőfi-könyvnyomdájában, 24 p. Kiadói papírkötés, a kétoldalas címkép szakadt. 1728. számú példány
17479.

Rufpreis:
3 000 HUF

Veres Péter: Szocializmus, nacionalizmus. Bp., 1939, Mefhosz,(Kir. M. Egyetemi-ny.), 250 p. Első kiadás. Kiadó kopott  aranyozott egészvászon-kötés. A szerző, Veres Péter (1897-1970) által dedikált példány.
17480.

Rufpreis:
2 400 HUF

Illyés Gyula: Lélek és kenyér. Kozmutza Flóra értelmességi-, és ösztön-vizsgálataival. Bp.,(1939), Nyugat, 262+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, kissé hiányos illusztrált papír védőborítóban.
17481.

Rufpreis:
2 000 HUF

Illyés Gyula: Magyarok. Bp., é.n. Nyugat. Első kötet, második propaganda kiadás. Kiadói félvászon kötésben, kis kopásokkal.
17482.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hegedűs Géza: A visszanyert élet. Bp., 1989, Szépirodalmi. Szerző által dedikált, kiadói kartonált kötésben, kiadói papír kötésben, kis szakadásokkal.
17483.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kassák Lajos: Vallomás tizenöt művészről. Bp., 1942, Kassák. Kiadói papír kötésben, kopottas állapotban, ajándékozási sorokkal.
17484.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF