Sajó Aladár: A császár kenyerén. Történetek a kaszárnyából. Bp., 1900, Rákosi Jenő, 156+1 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Leszik-kötés, aranyozott felső lapélekkel, az illusztrált elülső papírborítót is bekötötték, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Havas István: Az ivadék. Elbeszélések. Bp., 1906, Rákosi Jenő, 251+2 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Leszik-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval.
Zsoldos László: Egy kosár szamóca és más elbeszélések. Bp., 1904, Rákosi Jenő, 218+6 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Leszik-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Lengyel Laura: Elbeszélések. Bp., 1904, Rákosi Jenő, 211+1 p. Első kiadás. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott felső lapélekkel, az illusztrált elülső papírborítót is bekötötték, kissé kopott borítóval.
Szabó László: Jókai élete és művei. Bp., 1904, Rákosi Jenő, 1 t.+367 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal. A borítón: 'A Kolozsvári egyetemi Diákasztal és Diákotthon Könyvkiadó és Könyvterjesztő Vállalata.' Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Dr. Osváth Gedeon: Petőfi aszódi ifjúsága. Tanulmány. A címlap és a műmelléklet rajza Velten Armand munkája. A Petőfi-centenárium emlékére kiadja: Országos Evangélikus Tanáregyesület. Aszód, 1925, Vas József Petőfi-könyvnyomdájában, 24 p. Kiadói papírkötés, a kétoldalas címkép szakadt. 1728. számú példány
Veres Péter: Szocializmus, nacionalizmus. Bp., 1939, Mefhosz,(Kir. M. Egyetemi-ny.), 250 p. Első kiadás. Kiadó kopott aranyozott egészvászon-kötés. A szerző, Veres Péter (1897-1970) által dedikált példány.
Illyés Gyula: Lélek és kenyér. Kozmutza Flóra értelmességi-, és ösztön-vizsgálataival. Bp.,(1939), Nyugat, 262+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, kissé hiányos illusztrált papír védőborítóban.