Mai Magyar Képzőművészet. Vaja, 1971., Vay Ádám Múzeum. Kiadói papírkötés, két kijáró lappal. Molnár Mátyás (1923-1982) vajai múzeumigazgató gépelt levélével Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére, Molnár Mátyás saját kezű aláírásával, a vajai várkastély fekete-fehér fotójával (6x9 cm), rajta kis sérüléssel.
Gilyén Nándor-Mendele Ferenc-Tóth János: A Felső-Tiszavidék népi építészete. Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Kovalovszki Júlia: Gótikus és reneszánsz bútorok.A Magyar Nemzeti Múzeum kincsei. Bp., 1980, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Lyka Károly: Festészetünk a két világháború között (1920-1940). Visszaemlékezések. Bp., 1956, Képzőművészeti Alap. Megjelent 2627 példányban. Kiadói félvászon-kötés, kopottas állapotban.
Vegyes könyvtétel 2 db; Török Gyöngyi: A jánosréti Szent Miklós főoltár.A Magyar Nemzeti Galériában. Bp., 1989, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.; Prokopp Mária: A garamszentbenedeki úrkoporsó. Az esztergomi keresztény múzeumban. Bp., 1982, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Az író által dedikált példány.
Vadas József: A Művészeti Ipartól az Ipari Művészetig.Művészet és elmélet. Bp., 1979, Corvina. Fekete-fehér képekkel és rajzokkal illusztrálva. Kiadói papírborítás, borítója majdnem leszakadt állapotban.
Lyka Károly: Kis könyv a művészetről. Bp., 1920., Singer és Wolfner, 132+4 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.