Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 159

Judit Schalansky: Távoli szigetek atlasza. Ötven sziget, ahol sohasem jártam, s ahová nem is jutok el soha. Budapest, 2015, Clipperton Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, egészoldalas illusztrációkkal.
15012.

Rufpreis:
2 000 HUF

15013.

Rufpreis:
1 600 HUF

Sven Hedin: Belső- Ázsia küszöbén. 1890-1891. Halász Gyula fordítása. 31 képpel, 1 térképpel. Bp., é.n., Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott gerinccel és gyógyszertári bélyegzővel ellátva.
15014.

Rufpreis:
1 600 HUF

Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein. (Hawaii.) Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. 26 képpel és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel.
15015.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bél Mátyás: Komárom vármegye leírása. Az újkori Magyarország földrajzi-történelmi ismertetése. Vilimszky László fordítása. Tatbánya, 1989, a József Attila Megyei Könyvtár kiadása. Egészvászon-kötésben. Szép állapotban. Megjelent 570 példányban, ajándékozási sorokkal.
15016.

Rufpreis:
1 800 HUF
26

Makra Zsigmond: Az Érseki Katolikus Gimnázium története. 1907-1948. Bp., 2012., Székely Ház Közhasznú Alapítvány. Kiadói papírkötés.
15017.

Rufpreis:
1 200 HUF

Bajnai Beke István: A mezőhegyesi katolikus egyházközség története. (1785-2000.) Mezőhegyes, 2001., (Orosháza, Print-Kódex-ny.) Harmadik, javított és bővített kiadás. Kiadói papírkötés.
15018.

Rufpreis:
1 200 HUF

Nansen Fridtjoff: Grönlandon át hócipőn. Eredeti műve után írta: Dr. Jankó János. Bp.,1897, Eggenberger (Hoffmann Alfréd.) Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
15019.

Rufpreis:
2 400 HUF

1967-1968 Az Egri Tanárképző Főiskola évkönyve, 1967-1968. Miskolc, 1968., Borsod m. Nyomdaipari Vállalat, 130 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban, a hátsó borítón tollas bejegyzéssel.
15020.

Rufpreis:
1 400 HUF

Paul Siple: Byrd-del a Déli sarkon. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. A szerző 32 fényképfelvételével (fekete-fehér illusztrációkkal). Belső kötsétáblán Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994): Ex libris Árvay Attila.Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, lapok teteje foltos.
15021.

Rufpreis:
1 200 HUF

Gink Károly: Magyarország, Színek, tájak, városok nyolcvan színes képpel, 1976, Corvina Kiadó, Harmadik Kiadás, Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban
15022.

Rufpreis:
1 000 HUF

Vendel-Mohay Lajosné: Liszt-emlékek Szekszárdon. Múzeumi Füzetek. Szekszárd, 1986, Szekszárd Város Tanács-Béri Balogh Ádám Megyei Múzeum, (Szekszárdi Nyomda-ny.) Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
15023.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF