Vegyes könyv tétel, 3 db: Frieda Hauswirth: Egy Bráhmán család. Bp, é.n., Stilus Könyvkiadó. Ajándékozói bejegyzéssel; Gottfried Keller: Seldwylai emberek. Bp., é.n. Franklin.; H. G. Wells: Mi lesz holnap? (A jövő regénye). Bp., é.n., Athenaeum.
Paul Verlaine válogatott versei. Pierre Bonnard illusztrációival. Vál.: Kálnoky László. Bp., 1965., Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés. Számozott (1100/743.) példány.
Tolnai Világlexikon. I.-V. kötet. Bp.,1914, Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült borítóval és gerinccel, I. és II. kötet gerince elvált, de megvan, részben foltos lapokkal
Varga Domokos György: A törzsi háború természetrajza rendszerváltozás Magyarországán. Törzsi trilógia. Bp.,2005., LKD. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.
Vegyes könyvtétel, 6 db: No. IV. The Royal Readers. The Royal School Series. London, 1908, Thomas Nelson and Sons. Angol nyelven.; Robert Hichens: The Fruitful Vine. London, 1912., T. Fischer Unwin. Angol nyelven.; Charles Dickens: A Christmas Carol.Shakspere's Merchant of Venice. Bielefeld-Leipzig,1909-1912, Velhagen&Klasing. Angol és német nyelven.; Schiller: Wallenstein. Bp., 1888., "Hunyadi Ferenc."; Colon Fernand: Columbus Kristóf élete és Amerika felfedezése. Bp., 1882., Eggenberger. Különféle kötésben, változó állapotban, "Columbus Kristóf élete" kötet rossz állapotban.
Szomaházy István munkái 4 kötet. (Aranyköd, Az utolsó gárdista, A kétszívű Pethő, A százhuszéves asszony.) Bp., 1908-1909.,Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, változó állapotban. kissé kopott, kissé foltos borítókkal, de alapvetően jó állapotban.
Pierre Alexis de] Ponson du Terrail: Egy király ifjusága 3 kötete. Fordította Mártonffy Frigyes. 3. kötet: A szép Nancy csinyjei I-II. kötet. 5. kötet: A szerelem hatalma. I-II. kötet. 6. kötet. Szent Bertalan éje. I-II. kötet. Bp.,1868, Ráth Mór, 163+151+200+208+224+312 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a harmadik könyv gerince sérült, részben elvált a könyvtesttől, a második könyvből pár lap kijár.
Garay János összes költeményei. Baráti megbízásból kiadta, az előszót és az életrajzot írta Ney Ferencz, Pest, 1854, [Müller Emil-ny.], V-XXXVIII+ 1062 hasábszámozás. Első kiadás. A borítója, a címkép, és a címlapja, a kötése szétvált, rossz állapotban.
A magyar irodalom története. 1. köt.: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. Bp., 1906, Athenaeum. Kissé kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.