Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 138

Magistri Simonis de Kéza de originibus et gestis hungarorum libri duo. Post binas Alexii Horányi editiones tertiam ad manuscriptorum, et typis vulgatorum codicum, atque diplomatum fidem exactam. In Lucem emittit Josephus Podhradczky, ... Budae, 1833., Procusi Annae Landererianis Typis, XXIII+111 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés.
15699.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kőrösi Csoma Sándor és magyar mítoszaink. Szerk.: Gazdag József. Sepsiszentgyörgy, 2002, a Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület kiadása. Papírkötésben, kissé megviselt állapotban. A szerkesztő által dedikált példány, dátumozva (2002. X. 24.).
15700.

Rufpreis:
1 200 HUF

Karsai Elek: Szálasi naplója. A nyilasmozgalom a II. világháború idején. Bp., 1978, Kossuth. Kiadói karton kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15701.

Rufpreis:
800 HUF

'56 és Delvidék. Tanulmányok, interjúk, sajtószemelvények. Szerk.: Molnár Verona. Szabadka, 2002, Nyitott Távlatok. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
15702.

Rufpreis:
800 HUF

Magyarország története képekben. Szerk.: Kosáry Domokos. Bp., 1985., Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban.
15703.

Rufpreis:
1 000 HUF

15704.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

Gereben Ágnes: Antiszemitizmus a Szovjetunióban. Bp., 2000, PolgART Könyvkiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.
15705.

Rufpreis:
2 400 HUF

Jonathan Littell: Jóakaratúak. (Eumeniszek). Tótfalusi Ágnes fordítása. Bp., 2009, Magvető.Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
15706.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hoffmann Tamás: Európai parasztok. Életmódjuk története. I. köt. A munka. Bp., 1998., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
15707.

Rufpreis:
2 400 HUF

Tóth Endre-Szelényi Károly: A magyar Szent Korona. Királyok és koronázások. Bp.-Veszprém,1996., Magyar Nemzeti Múzeum-F. Szelényi Ház. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Benne 2 db Szelényi Károly (2002 Magyar Századok, 2007 Sacra Corona) kiállítási meghívóval.   Az egyik szerző (a fotós), Szelényi Károly (1943-) fotóművész által Dienes Istvánné (?-?) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus felesége részére dedikált példány.
15708.

Rufpreis:
2 000 HUF

Magyarország történeti kronológiája I-IV. kötet. Szerk.: Benda Kálmán. Bp., 1981-1982, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az egyiken szakadt borítóval.
15709.

Rufpreis:
800 HUF

Történelmi fakszimile sorozat 3 kötete (9.,14.,17.):  9. A Puszták népe, 1+1+34 t.+12 p. 14. A német megszállás után, 1+8 (faksimile dokumentumok)+ 16 (fekete-fehér fotók) t. 17. Új állam születik Debrecenben, 1+21 (faksimile dokumentumok)+ 32 (fekete-fehér fotók) t. hn., én., nyn. Kiadói javított papírmappákban.
15710.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF