David Irving: Felkelés! Egy nemzet küzdelme: Magyarország 1956 Bp., 2003, Gede Testvérek. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Berend T. Iván: Válságos évtizedek. A 20. század első fele a közép- és kelet-európai történetének interpretációja. Bp., , Magvető. III., bővített, átdolgozott kiadás. Bp., 1987, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Darvay Nagy Adrienne: A mesebeli szentmadár. Képek a kolozsvári hivatásos magyar színjátszás 200 évestörténetéből. Kolozsvár, 1992, Héttorony Könyvkiadó-Kolozsvári Állam Magyar Színház. Kiadói kartonált papírkötés, a borító hátoldalán sérüléssel.
James Mellaart, Erik Hornung et al.: Neue Funde aus alter Zeit. Bild der Wissemnschaft. Stuttgart, 1970, Deutsche Verlags-Anstalt. Kiadói egészvászon kötés, számos fotóval illusztrálva, német nyelven. / Linenbinding, in german language.
Körmöczi Katalin: "... A mi megmarad, fordítsa jó czélokra". Deák Ferenc hagyatéka. Bp.,1992., Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. Teljes bibliográfiával és ikonográfiával!
Urs Bitterli: "Vadak" és "civilizáltak". Az európai és tengerentúli érintkezés szellem- és kultúrtörténete. Bendl Júlia fordítása. Bp., 1982, Gondolat. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
A rettentő Kukkubeusok. Régi olasz elbeszélők I-II. Válogatta, a fordításokat az eredetivel egybevetette, a szerzők portréját és a jegyzeteket írta: Herczeg Gyula. Bp., 1983, Európa Könyvkiadó. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, kissé kopott állapotban.