Karcsu Antal Arzén (szerk.): Az egyházi és szerzetesi lovagrendek történelme. V. kötet. Pest, 1867, Bartalits Imre. Kiadói papír borításban, sérült gerinccel.
Dr. Sebestyén Gyula: A magyar honfoglalás mondái. II. köt. Bp., 1905., Franklin, XIII+544 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, névbélyegzőkkel.
Eöttevényi Olivér: Ferenc Ferdinánd. Bp.,(1942),Kir. M. Egyetemi Nyomda, 391 p.+ 4 (fekete-fehér képtáblák) t. A borító rajza Végh Gusztáv munkája. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban,
Tóth Béla: Magyar ritkaságok. Curiosa Hungarica. Képekkel és hasonmásokkal. Bp., 1899. Athenaeum, X+329+2 p. Kiadói kopott aranyozott egészvászon borítóban.
László Gyula: Ex libris. Mesterségem régész. Bp.,1996,Szabad Tér, 113+3 p. László Gyula rajzaival illusztrált. Kiadói papírkötés. Benne a frissen elhunyt Dienes István emlékének szóló nyomtatott ajánlással. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész által Dienes Istvánné (?-?),muzeológus, Dienes István özvegye részére szóló dedikációval. "Dienes Istvánnénak szomorú szeretettel. 1996. III. 2." Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus László Gyula (1910-1998) tanítványa.
Kacziány Géza: Magyar vértanuk könyve. A szöveg képei a gróf Kreith Béla-féle 1848-49-i ereklye gyűjtemény és Kossuth- Muzeum képtárából valók. Budapest, 1906, Vass. Újrakötve, egészvászon kötésben, kopottas állapotban.
B. Nagy Margit: Várak, kastélyok, udvarházak. Ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papírborítóval, egyébként jó állapotban
Forster Gyula: Gróf Berchényi László Francaország marsallja. Bp., 1925., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 220+1 (hibaigazító) p. + 5 (3 kihajtható) t. Kiadói kopott félvászon-kötésben.
Barna Ferdinánd: A mordvaiak történelmi viszontagságai. (Mordvinok.) Bp., 1877., MTA, 40 p. Átkötött félvászon-kötés, kijáró könyvtesttel, intézményi bélyegzővel.
Bálint József: A Szovjetunió gazdasági kifosztása dokumentumokban elbeszélve (1941-1944). Bp., 2011, Russica Pannonicana. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.