Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 98

Schmid Hugó: Sebészi műtéttan. Orvostanhallgatók és gyakorló-orvosok számára. Bp., 1891., Grimm Gusztáv, (Bp., Buschmann F.-ny.), VII+862 p. Szövegközti illusztrációkkal. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, Dobrowsky és Franke-kötés, festett és márványozott lapélekkel, kopott gerinccel, egyébként jó állapotban.
17279.

Rufpreis:
6 000 HUF

Győry Tibor: Az orvostudományi kar története. 1770-1935. A Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Története III. kötet. Bp., 1936., Kir. M. Egyetemi Nyomda, XVI+842 p. Átkötött félvászon-kötés, a címlapon ragasztásnyomokkal, hiányzó képtáblákkal.
17280.

Rufpreis:
2 000 HUF

A Baross utcai Sebészeti Klinika története. Szerk.: Dr. Langer Róbert. Bp.,2011,Semmelweis Kiadó. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.+A Budapest Fővárosi István Kórház történetének 100 éve. 1885-1985. Szerk.: Balázs Tamás, Ugrin László, Vértes László. Bp., 1985.,(Dabasi Nyomda.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17281.

Rufpreis:
2 000 HUF

A múlt magyar orvostörténészei. Sajtó alá rendezte: Gazda István. A tanulmányokat vál.: Szállási Árpád. A bibliográfiákat és jegyzeteket összeáll.: Gazda István.  Schultheisz Emil előszavával. Kapronczay Károly bevezető tanulmányával. Magyar Tudománytörténeti Szemle Könyvtára 19. Piliscsaba-Bp., 2002, Magyar Tudománytörténeti Intézet-Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár. Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, és a tanulmányokat válogató személy, Szállási Árpád (1930-2012) egyetemi tanár, orvos, orvostörténész által dedikált. + A Budapest Fővárosi István Kórház történetének 100 éve. 1885-1985. Szerk.: Balázs Tamás, Ugrin László, Vértes László. Bp., 1985.,(Dabasi Nyomda.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17282.

Rufpreis:
2 000 HUF

17283.

Rufpreis:
5 000 HUF

17284.

Rufpreis:
2 000 HUF

Magyary-Kossa Gyula: Magyar orvosi emlékek. Értekezések a magyar orvostörténelem köréből I-II., IV. kötet. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CXXI-CXXII-CLXVIII. kötet. Bp., 1929-1940., Rényi Károly, 10+368; 6+337;VI+254 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítókkal, hiányzó szennylapokkal, az I. kötetben megerősített kötéssel. A III. kötet hiányzik.
17285.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

17286.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Belky János: Törvényszéki orvostan. A holttest jelenségeiről és a személyazonosságról szóló részt kidolgozta: Dr. Genersich Antal. Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára LXXII kötet. Bp., 1895., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, X+736 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, hiányzó szennylapokkal, intézményi bélyegzőkkel, két lapon ceruzás bejelöléssel.
17287.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hirschler Ágoston-Terray Pál: A diaetetika tankönyve. Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára LXXXII kötet. Bp., 1900., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XVI+2+630+2 p. 1 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a gerincen kis folttal és kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban.
17288.

Rufpreis:
5 000 HUF

17289.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

17290.

Rufpreis:
12 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF