Török József: Mindszenty bíboros élete. Bp., 1991, Ecclesia. A szerző, Török József (1946-2020) magyar teológus, egyháztörténész, egyetemi professzor által dedikált és datált! Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
A tatárjárás emlékezete. Szerk.: Katona Tamás. A bevezető tanulmányt Györffy György írta. Békéscsaba, 1981, Európa Könyvkiadó Magyar Helikon Osztálya.Kiadói egészvászon-kötés papír védőborítóban. Kissé megfakult borító. Györffy György (1917-2000) történész ajándékozási soraival Dienes István (1929-1995) régész részére, Györffy György aláírásával.
Ripensando a Budapest, dopo cinquant'anni. Budapest: 1956 - Olasz tanulmányok és visszaemlékezések. Szerk.: Gian Paolo Brizzi, Pál József, Fabio Martelli.Bp., 2006, Akadémia. Kiadói kartonált papír kötésben.
Földesi Margit: A megszállók szabadsága - a hadizsákmányról, - a jóvátételről, - Szövetséges Ellenőrző Bizottságokról Magyarországon. Bp., 2002, Kairosz. Kiadói kartonált papírkötésben.
Bilder deutscher Geschichte. Werk 12. Hamburg-Bahrenfeld, 1936, Cigaretten-Bilderdienst. Kiadói papírkötés, gerinc és borítólap kopott, belül a lapok világosabb foltokkal, összes kép megvan. / Paperback, spotted cover, with all pictures.