Emlékkönyv a Hóman-Szekfű-Kerényi szerkesztésében kiadott egyetemes történet megjelenése alkalmából. Bp., Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, haránt alakú, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány nagyon kevés lapon ceruzás firkával.
1848-dik évi magyar országgyülésen alkotott törvényczikkelyek, magyar közügyéri kiadás után. Kassa, (1848), Wefer Károly-ny., 56 p. Kiadói illusztrált papírkötés, az elülső borítón gróf Batthyány Lajos, a hátsón Kossuth Lajos fametszetes arcképével, címlapon a fametszetes magyar címerrel. Felvágatlan példány. Jó állapotban./ Articles of Law made at the Hungarian Parliement in 1848. Košice/Kaschau/Kassa, 1848, Károly Wefer, 56 p. Paperbinding, in Hungarian language. Uncut. In good condition.
Dr. Szántó Konrád: Az 1956-os forradalom és katolikus egyház. Miskolc, é.n., Szent Maximilian. A szerző, Szántó Konrád (1920-1999) által dedikált és dátumozott! Kiadói papírkötés. Jó állapotban
1995 Fehér Géza: Balkáni és oszmán ötvösség. I. rész: ezüstcsészék. Különlenyomat a Keletkutatás,1995/ősz számából, fekete-fehér fotókkal, 81-101 p. A szerző, Fehér Géza (1917-2005) turkológus, történész, régész által Dienes Istvánné (?-?),muzeológus, Dienes István özvegye részére szóló dedikációval.
Dr. Szombath Tibor: Trianoni határváros díszsisakos rendőrrel. Trianon és Nagykanizsa képeslapokon. Nagykanizsa, 2004, Dr. Szombath Tibor. Kiadói papírborításban.
Antalffy Gyula: Reformkori magyar városrajzok. Budapest, 1982, Panoráma. Az illusztrációkat Antalffy Gyula és Erdőkürti Zsuzsanna készítették. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. A papírborító kissé szakad, foltos.