Kosáry Domokos: Magyarország története. Nemzetnevelők könyvtára I. Nemzetismeret 4. Bp.,1943, Országos Közoktatási Tanács. Térképekkel, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Térképekkel, Kiadói félvászon-kötésben.
Fustel de Coulanges: Az ókori község. Tanulmány. A görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Fordította Bartal Antal. Bp., 1883, MTA. Kiadói egészvászon-kötés,
Achenwall, Gottfried: Staatsverfassung der heutigen vornehmsten europaischen Reiche im Grundrisse, Erster Theil (Einleitung, Spanien, Portugal, England), Göttingen,1790. Vandenhoek und Ruprecht, 368p. Korabeli papírkötésben, első néhány lap szélén sérüléssel / In paper binding some pages edge damaged.
Jászay Pál: A magyar nemzet napjai. Pest 1846. Hartleben Konrád Adolf tulajdona. Első kötet. (csak egy kötet jelent meg). A végéből 58 oldal hiányzik, pár lap kijár, foltos.
Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.
Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Második,bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben,a gerincen és a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond 1622-1652.+Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579.+Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679.+Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-1641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1886-1887, Méhner Vilmos, 4+183 p.+ 7 t.+4+103 p.+ 12 t.+4+215 p.+15 t.+4+132 p.+8 t. Átkötött félvászon-kötés, a táblák egy részét rossz helyre kötötték be, kissé kopottas borítóval.
6 db történelmi munka: Sinkovics István: A magyar nagybirtok a XV. század elején, Bp., 1933, Kniewald Károly: A Pray-kódex tartalma, kora jelentősége, Bp., 1940. Jakó Zsigmond: Adatok a dézsma fejedelemségkori adminisztrációjához, Kolozsvár, 1945. Dr. Galla Ferenc: A cluny reform hatása Magyarországon. Pécs, 1931. Györffy György: A Codex Cumanus keletkezésének kérdéséhez. Bp., 1942, Genthon IStván: Gyula Műemlékei. Bp., 1944
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.