Vegyes Tátrával kapcsolatos tétel: Vladimír Kostial: A Magas Tátra. Tátrai Nemzeti Park. Martin (Turócszentmárton), 1964, Osveta. Magyar nyelven. Kiadói papírkötés.; Zvieratá Vysokých Tatier. Martin (Turócszentmárton), 1962, Osveta. Cseh nyelven. Kiadói papírkötés, a hátsó borító kissé kopott.; Malá Fatra - Nízké Tatry. Német és angol nyelvű prospektus, 6 sztl. lev.; Hala Gąsienicowa. Warszawa, 1953, Spółdzielnia Wydawnicza "SPORT I TURYSTYKA." Lengyel nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Papírkötésben, jó állapotban. + 1962-1965 6 db Lomnici-csúcs felvonó jeggyel. (1 db 1962, 5 db - 1965.)
Porba hullott gyöngyszem. Nyíregyháza. Szerk.: Tóth M. Ildikó. Nyíregyháza, 1995, Start Rehabilitációs Vállalat és Intézményei Nyírségi Nyomda Üzeme. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban+Modern Nyíregyháza térképpel.
Gilbert Gile Nicaud: Pelletier Doisy repülőútja Páristól Tokióig. Fordította: Dr. Szilber József. De La Vaulx gróf. a nemzetközi aero-szövetség elnökének előszavával térképmellékletekkel és képmellékletekkel. Hat Világrész. Utazások és felfedezések. XXIII. Bp.,1927, Világirodalom Könyvkiadóvállalat, 184 p. Kiadói papírkötésben, kissé foltos hátsó borítóval, 8 lap kijár.
Handbook for travellers in Greece. Murray's Hand-book. London, 1900, John Murray. Szövegközti illusztrációkkal, térképekkel, vázlatokkal illusztrált. Görög-angol szójegyzék melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, kopott gerinccel, a térkép melléklet hiányzik./Handbook for travellers in Greece. Murray's Hand-book. London, 1900, John Murray. Linen-binding, with worn and damaged spine, without map appendix, with greek vocabulary, in English language.
Arató András: Miért éppen Skandinávia? Utazóskönyv. Bp.,2010, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Arató András (1945-) által dedikált.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Bp., é.n. Franklin. Aranyozott egészvászon kötés, gerinc kissé kopott. Ritka kötésváltozat.
Sven Hedin: Ázsia szívében II. kötet. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói festett egészvászon kötés. Jó állapotban.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopottas borítóval.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye története és legújabb kori adattára. Szerk.: Varga Gáborné. Miskolc, 1970, Borsod-Abaúj-Zemplén megye Tanácsa Végrehajtó Bizottsága. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 2500 példányban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.