Herend. Virágzó manufaktúra az ezredfordulón. A bevezető tanulmányt és a képanyag összeállítása Vadas József munkája. Varga Vera műtárgyleírásaival. Szelényi Károly fotóival. Bp.,1992, F. Szelényi Ház. Színes fotókkal, és jelzésekkel illusztrált. Kiadói kartonált kötés, kiadó papír védőborítóval, jó állapotban.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp.,1930, Pesti Napló. Kiadói egészvászon kötésben, kissé sérült gerinccel
Szovjet művészet történet. XV. Bp. 1960, Szépművészeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. + A Magyar Tanácsköztársaság képzőművészeti élete. Szerk.: Németh Lajos. Az anyagot gyűjtötte és sajtó alá rendezte: Kiss Dezső. A jegyzeteket készítette: Kiss Dezső, és Német Lajos. A Művészettörténeti Dokumentációs Központ forráskiadványai I. Szerk.: Dávid Katalin. Bp.,1960, Múzeumok Központi Propaganda Irodája. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, szakadt gerinccel. Megjelent 400 példányban.