Móra Ferenc: Ének a búzamezőkről. II. kötet. A borító rajza Fáy Dezső munkája. Bp.,1928,Lantos Rt.,(Kunossy-ny.),246 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.
Dóczi Lajos: Csók. Vigjáték négy felvonásban. Dóczi Lajos munkái I. kötet. Bp., é.n., Wodianer F. és Fiai (Lampel Róbert). Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált Gottermayer N.-féle egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, hiányzó elülső előzéklappal.
Mikszáth Kálmán: Az apró gentry és a nép. Harminc kis elbeszélés. Bp.,1897, Révai. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, és gerinccel, hiányzó szennylapokkal, javított címlappal.
Mikszáth Kálmán: Pernye. Bp.,1893, Révai. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel, és névbélyegzővel a címlapon, kissé foltos lapokkal.
Nagy zeneszerzők. Az előszót Anthony Hopkins írta. Fordította: Szatmáry Zoltán. Bp.,1995, Etűd. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Új idők lexikona 1.-24. kötet. (12 kötetben.) Komplett!, Bp., 1936-1942, Signer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Egységes kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, 19-20. kötetből egy lap kijár, a 23-24. kötet borítója kopott, az elülső szennylap, és előzéklap kijár, a kötése javított.
Szabó Dezső: Az egész látóhatár I-II. kötet. Bp., 1939, Magyar Élet. Kiadói félvászon kötés, a II. kötet néhány lapszélén folttal, a III. kötet hiányzik. Első kiadás.
Hugo Victor: A nevető ember I-III. kötet. Fordította: Huszár Imre. Bp., 1892, Ráth Mór. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopottas borítóval. Ritka!