Omar Khajjám: Rubáíját. Ford.: Szabó Lőrinc, illusztrálta Szász Endre. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Vörösmarty Mihály Összes Költeményei II. kötet: Epikai költemények. Bp.,én.,Méhner Vilmos, (Rudnyánszky A-ny.), 515 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Bródy Sándor: Jegyzetek a szerelemről. Modern magyar könyvtár. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal.
József Attila: Döntsd a tőkét, ne siránkozz. Bp.,1980,,Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kiadói mappában. Hasonmás kiadás. Szabolcsi Miklós-Tasi József: Egy verseskönyv születése c. tanulmányával.
Kéry Gyula: Blaha Lujza élete. Jókai Mór bevezető soraival. Bp., 1896. Rózsavölgyi és Társa. Kiadói illusztrált papírkötésben, hiányos, kissé sérült gerinccel, az egyik borítósarkon hiánnyal, egy melléklet szakadt, kijár.
6 Remekmű, Officina Könyvtár hat kötete: Platon: A lakoma. (1.), Görög költők (13.), Régi olasz novellák (18.), Szent Ágoston vallomásai (19.), Delacroix naplója (24/25.), Arany legenda (26.) Bp.,1942,Officina. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói sérült karton védőtokban, egy köteten kopásnyomokkal.
Tormay Cecile: Az ősi küldött. I-III. kötet: I. kötet: A csallóközi hattyú. II. kötet: A túlsó parton. III. kötet.: A fehér barát. Bp.,1934-1937, Genius. Első, teljes kiadás. A kötést Jaschik Álmos tervezte. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, kopott gerincekkel, az I. kötet gerincén apró lyukkal, a III. kötet kissé foltos borítóval, ex libris-szel.