3 db történelmi forráskiadvány: Az Árpád-kori nádorok és helyetteseik okleveleinek kritikai jegyzéke. Szerk.: Szőcs Tibor. Bp., 2012, MOL; C. Tóth Norbert: Politikatörténeti források Bátori István első helytartóságához (1522-1523). Bp., 2010, MOL; C. Tóth Norbert: Ugocsa megye hatóságának oklevelei (1290-1526). Bp., 2006, MTA - MOL Zsigmondkori Oklevéltár Kutatócsoportja. Vászon- ill. papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
3 db történelmi szakkönyv: Kubinyi András: Mátyás király. Bp., 2001, Vince.; Mályusz Elemér: Zsigmond király uralma Magyarországon 1387-1437. Bp., 1984, Gondolat.; Államalapítás, társadalom, művelődés. Szerk.: Kristó Gyula. Bp., 2001, MTA TTI. Papír-, kartonált papír-, illetve vászonkötésben, jó állapotban.
Pap Gábor: "Nézz egy kicsit a fejembe." A hagyományörökítés útjai a szkítautód népeknél. Főnix könyvek 42. Debrecen, 2003, Főnix. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
Horváth Henrik: Középkori budai fejek. Bp.,1941, Budapest Székesfőváros, 46+2 p.+57 t. ((I-L. számozva, a IV, XIII, XXVI, XLIIIXLVIII. lapnál melléklapok)+13 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső borítót bekötötték, a címlap hátoldalán tiszteletpéldány bebélyegzéssel, névbejegyzéssel a címlapon.
Budai Atlantisz. A Budai Szent Imre Kollégium (1900-1948) és az utána következő félszázad (1949-2004) története. Szerk.: Harsányi László - Mátrai Miklós. Bp., 2004, BME Baross Gábor Kollégiuma. Papírkötésben, jó állapotban.
Baranyi Decsi János magyar históriája. [1592-1598.] Fordította és a bevezetőt írta: Kulcsár Péter. Bp.,1982, Európa-Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.