Zbigniew Brzezinski: A nagy sakktábla. Amerika világelsősége és geopolitikai feladatai. Fordította: Hruby József. Bp.,1999, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen pici sérüléssel.
Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.
Edmund és Jules de Goncourt: A nő a XVIII. században I-II. Fordította Wildner Ödön és Fábry Rezső. Kis Helikon 15-16. Bp.,(1921), Rózsavölgyi és társa, 292+4+265+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói karton-tokban, jó állapotban Megjelent 3100 példányban. Számozatlan példány.
Petrus Ransanus: A magyarok történetének rövid foglalata. Közreadja Blazovich László, Sz. Galántai Erzsébet. Bibliotheca Historica. Bp.,1985,Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.