Lackó Miklós: Sziget és külvilág. Válogatott tanulmányok. Társadalom- és Művelődéstörténeti Tanulmányok 18. Bp., 1996, MTA Történettudományi Intézete. Kiadói papírkötés, jó állapotban, hozzá nyomtatott kísérőlevéllel.
Botos János: Reformkori és 1848-as kísérlet földhitelintézet létrehozására. Fejezetek a magyarországi jelzálog-hitelezés történetéből. Bp., 1998, Földhitel- és Jelzálogbank Rt. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
A Pesti Hírlap Könyvtára: Az ezeréves Magyarország. 1200 oldalon 1031 mélynyomású fényképpel és képpel, két színes térképmelléklettel és 82 szövegközti térképpel. Bp., 1939, A Pesti Hírlap Rt.,(Légrády-ny.), 1200 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, kissé sérült kötéssel.
Thuküdidész: A peloponnészoszi háború. Fordította, a jegyzeteket és az utószót írta: Muraközy Gyula. Bp.,1985, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Főzy István: Nopcsa báró és a Kárpát-medence dinoszauruszai. Tatabánya, 2000, Alfadat-Press. Szövegközti fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés.
Dúcz László: A közöttünk élő turulmadár. Lakitelek, 1993, Antológia. Kiadói papírkötés. A lakitelki Népfőiskola Alapítvány fejléces levelével, rajta Lezsák Sándor (1949-) politikus, a kuratórium elnökének aláírásával.